Eesti 200 pikendas rahakogumise kampaaniat novembrini

Eesti 200 kogunes  loodava erakonna programmi arutama.
Eesti 200 kogunes loodava erakonna programmi arutama. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi möödunud pühapäeval pidi poliitilisel liikumisel Eesti 200 kukkuma tähtaeg, et saada Hooandjas annetustena kokku soovitud 20 000 eurot, pikendati laupäeval kogumisperioodi veel 20 päeva võrra. Sel hetkel oli eesmärgist koguda 20 000 eurot puudu enam kui 3000 eurot.

Eesti 200 poolt Hooandjas 20 000 euro kogumine pidi lõppema möödunud pühapäeval. Hooandja projekti puhul on oluline, et seda toetatakse vaid juhul, kui see kogub terve eesmärgiks seatud summa.

Eelmise nädala neljapäeva õhtul, kui eesmärgist oli puudu üle 3000 euro, tegi liikumise üks eestvedajaid ja selle varivalitsuse minister Jaak Laineste Eesti 200 facebooki seinal üleskutse: "Eriti liikmetele oluline info: on veel viimased päevad võimalik toetada rahaliselt Hooandjas Eesti200 ja saada äge T-särk või suisa pusa!"

Laupäeva hommikul, kui soovitud summa kogumiseks oli jäänud veel kaks päeva ja puudu oli endiselt üle 3000 euro, muutus Hooandja lehel ilma selgituseta projekti tähtaeg: kahe päeva asemel ilmus sinna 22 päeva ja teade, et projekti saab toetada 3. novembrini.

ERR küsis Eesti 200 eestvedajalt Meelis Niinepuult, kas tähtaja pikendamise tingis asjaolu, et soovitud rahasummat poleks muidu kokku saadud.

"Ei, ma ei ütleks. See on tavapärane, et pikendatakse, kogume nii kaua kui saame. Raha tuli ju ammu kokku, meil oli esimene eesmärk 5000, selles mõttes on raha üle. Lihtsalt,kuna meil on infot, et mingid inimesed tahavad veel anda, siis las nad annavad," vastas Niinepuu.

Niinepuu arvas, et raha kogumine võiks kesta novembri alguseni.

Esmaspäeva keskhommikuks on Eesti 200 toetatud Hooandjas kokku 16 961 euroga. Annetuse on teinud 68 isikut ehk keskmine annetuse summa on 250 eurot. Teiste seas on Eesti 200-le annetuse teinud Meelis Niinepuu, Igor Taro, Jaak Laineste, Priit Alamäe, Pirko Konsa, Ando Kiviberg, Ingvar Pärnamäe.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: