Paljud spaahotellid on koolivaheajaks juba välja müüdud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

V spaahotelli on koolivaheajaks saada veel üksikuid tube.
V spaahotelli on koolivaheajaks saada veel üksikuid tube. Autor/allikas: Rene Türk/V spaahotell

Järgmisel nädalal peavad Eesti koolid sügisvaheaega. Nädalase vaheaja jooksul armastatakse soojamaareiside kõrval käia ka kodumaa spaades. Mitmetes vesimõnulates polegi järgmiseks nädalaks enam vabu tube saada.

Kel aega ja võimalusi, sõidavad sügisesel koolivaheajal lastega soojale maale suve pikendama, ent sama populaarsed on ka kodumaised spaakülastused. Mitmed neist ongi juba järgmiseks nädalaks välja müüdud.

Spa Tours OÜ kureerib kolme spaahotelli: Tallinna külje all asuvat Viimsi spaad, Narva-Jõesuus tegutsevat Meresuu spaad ning Kuressaares Grand Rose spaad. Neist kahes, Viimsi ja Meresuu spaades on hotellid järgmiseks nädalaks juba täielikult välja müüdud.

"Aga kuna aeg-ajalt mõned toad tühistatakse, siis on suure tahtmise korral võimalik sinna puhkama minna," lohutab Spa Toursi tegevjuht Karita Orusaar.

Kuivõrd Saaremaale minek on suurem ettevõtmine, siis Grand Rose spaa täituvus on praeguseks 95-98 protsenti. "Aga saab ka kindlasti sada protsenti ära müüdud," kinnitab Orusaar.

"Võime julgelt väita, et koolivaheagadeks on meie spaahotellid alati täis müüdud. Ja seda mitte ainult kohalike vahaegade ajal, vaid ka Soome, Vene ja Läti koolivaheaegadel," lisab Orusaar.

Seekord langevad Eesti ja Läti sügisene koolivaheaeg kokku, mis on tinginud spaahotellides ka suurema nõudluse.

Viimsi, Meresuu ja Grand Rose spaadesse teevad pered broneeringud tavaliselt üks-kaks kuud ette. Koolivaheaegadel puhtakse spaades pikemalt, keskmiselt peatuvad pered seal kaks kuni neli ööd, Narva-Jõesuu Meresuu spaas kaks-kolm ööd.

Usinamad lapsevanemad mõtlevad juba ka talvise koolivaheaja peale - näiteks Meresuu spaas jõuludeks enam vabu tube ei ole.

Pärnu Tervise spaahotell on samuti koolivaheajaks välja müüdud - teisipäeva õhtuse seisuga oli pakkuda vaid üks standardtuba pühapäevaks, 21. oktoobriks ja sedagi vaid üheks ööks. Samuti oli üheks ööks pakkuda üks sviit 24. oktoobriks.

Ka Tartu uusim, V spaahotell on koolivaheajaks suure nõudlusega.

"Järgmiseks nädalaks on veel üksikud toad saadaval," ütles V spaahotelli juht Triinu Teras.

Nende juures viibivad pered koolivaheajal keskmiselt kaks ööd ning enamik broneeringud tehakse kaks nädalat kuni kuu aega ette.

Usinamad on asunud ka talviseks koolivaheajaks broneeringuid tegema. "Täituvus ei ole veel väga kõrge ning ruumi on küllaga," kinnitab Teras.

Lisaks hotellile kasvab V spaas koolivaheajal hüppeliselt ka ujula külastatavus - tartlased ja ümberkaudsed ju ööbimist ei vaja.

"Koolivaheaegadel võib spaa-ala külastatavus olla kuni kolm korda tavapärasest suurem," tõdeb V spaa juhataja Gea Puidak.

Puidak soovitab spaakülastajatel arvestada võimalike järjekordadega sissepääsul, mistõttu tasub varuda aega. Linnarahval soovitatakse veekeskust külastada keset päeva, kella 12 ja 16 vahel.

Haapsalus tegutsevast Fra Mare spaast öeldi ERR-ile, et vabu tube leiab veel igaks koolivaheaja päevaks, välja arvatud saabuv laupäev. Kõige kitsam on tubadega 27. oktoobril ehk vaheaja lõpus järgmisel laupäeval.

Tubade saadavus sõltub ka pere suurusest - üks vanem kahe lapsega või kaks vanemat ühe lapsega mahuvad välivoodit appi võttes ka kahesesse tuppa ära - sedasorti tube leiab. Neljaliikmelise pere puhul aga läheks vaja juba kolmeseid peretube, mida igaks päevaks enam saada ei ole.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: