Kuperjanovlased võtsid roomiksõiduki ajateenijate väljaõppesse

Kuperjanovi jalaväepataljon katsetab ajateenijate väljaõppes mehitamata roomiksõidukit, mis on esimese kord, kui seade on süsteemselt kaasatud kaitseväe üksuse taktikalisse väljaõppesse.

Mehitamata roomiksõiduk mudelinimega THeMIS (Tracked Hybrid Modular Infantry System) osaleb Kuperjanovi jalaväepataljoni väljaõppes sel ja järgmisel nädalal Eestis ning novembris õppusel Iron Wolf Leedus.

"Kuperjanovi pataljoni katseüksuse juures tahame mõõta, kuidas antud süsteemid aitavad jalaväelasel keskenduda lahingupidamisele tehes ära võimalikult suure osa lahingteenindusega seotud ülesandeid," ütles kaitseväe ühendatud õppeasutuste rakendusuuringute keskuse projektijuht Mats Mikkor.

Keskuse eestvedamisel katsetatakse mehitamata roomiksõidukit ka teistes kaitseväe üksustes. Mikkori sõnul on projekti "Mehitamata süsteemid lahinguväljal" eesmärk välja selgitada, mis olukordades ja milliste ülesannete täitmiseks seade kõige paremini sobib.

"Projekti raames loome me aluse tehnoloogiliste lahenduste jõudmiseks lahinguväljale katsetades ennekõike kontseptsiooni erinevate mehitamata süsteemide mõjust lahingutegevusele," ütles Mikkor.

THeMIS on Eesti ettevõtte Milrem Roboticsi poolt toodetav modulaarne mehitamata roomiksõiduk, mida arendatakse koostöös kaitseministeeriumi ja kaitseväega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: