Venemaa sõltumatu ajalehe toimetusse saadeti kitsepea ja leinapärg

Ajalehe Novaja Gazeta toimetusse saadetud kitsepea.
Ajalehe Novaja Gazeta toimetusse saadetud kitsepea. Autor/allikas: Novaja Gazeta

Neljapäeval tõi keegi Venemaa sõltumatu ajalehe Novaja Gazeta toimetusse ühe ajakirjaniku nime kandva leinapärja ning korvi, kus olid nelgid ja kitsepea.

Leinapärjale oli lisatud ajakirjaniku foto ja lint kirjaga "Deniss Korotkov on kodumaa reetur". Korvis kitsepea kõrval oli aga leht kirjaga "Novaja Gazeta peatoimetajale, tervitusi teile ja Korotkovile", edastasid ajaleht Novaja Gazeta ja portaal Meduza.

Toimetuse sõnul on praegu käimas Korotkovi vastu suunatud laimukampaania, mis väidab justkui oleks ajakirjanik seadnud ohtu Vene sõdurite perekonnad, kui avaldas informatsiooni Süürias teenivate Vene õhuväelaste kohta.

Ajaleht lükkab väited pilootide isiklike andmete paljastamise kohta tagasi ning Korotkovi suhtes tehtud ähvarduste asjus on tehtud avaldus ka politseile.

"Meil on ainult kaks relva: avalikkus (põhjus, miks me oma tööd jätkame) ja seadus. Politseil on kohustus teha kõik, mis nende võimauses, et anda meile seadustest tulenev kaitse," nentis Novaja Gazeta oma juhtkirjas.

Ajakirjanik Korotkov on tuntud eelkõige seoses artiklitega, kus ta kirjutas Süürias võitlevatest Vene palgasõduritest. Samuti paljastas ta Venemaa kaitseministeeriumi veebilehe turvaaugud, mis võimaldasid talle hankida informatsiooni Süürias hukkunud Vene piloot Roman Filippovi kohta. Eelpool mainitud artiklid ilmusid kusjuures uudisteportaalis Fontanka, ajalehega Novaja Gazeta liitus ta hiljem.

Novaja Gazeta väljaandja Dmitri Muratov avaldas intervjuus Meduzale ka veendumust, et juhtunu näol on sooviga mõjutada väljaannet, et sealsed ajakirjanikud edaspidi nn Vene palgasõdurite temaatikast eemale hoiaksid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: