Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa ajakirjanik suri pärast salapärast kukkumist viiendalt korruselt

Venemaa uuriv ajakirjanik Maksim Borodin, kes kirjutas palgasõdurite surmadest Süürias, suri pärast oma korteri viiendalt korruselt kukkumist haiglas.

Borodini naabrid Jekaterinburgis leidsid raskelt vigastatud ajakirjaniku ja viisid ta haiglasse, kus mees hiljem suri.

Kohalikud ametnikud ütlesid, et enesetapukirja ei leitud, kuid juhtum polnud tõenäoliselt kriminaalset laadi.

Borodini sõber Vjatšeslav Baškov teatas samas, et ajakirjaniku korterit ümbritsesid kaks päeva varem turvamehed. Baškovi sõnul võttis sõber temaga 11. aprilli hommikul kell viis ühendust ja andis teada, et tema rõdul on keegi relvaga ning trepimademel inimesed kamuflaažis ja maskidega.

Borodin olevat tema sõnul otsinud advokaati, kuigi ta helistas hiljem tagasi ning ütles, et ta eksis ja et turvamehed olid osalenud mingit sorti õppuses. Baškov kirjeldas Borodinit kui põhimõttelist ja ausat ajakirjanikku. 

Kui ajakirjanik neljapäeval maja juurest leiti, oli tema uks ametivõimude sõnul seestpoolt lukus, mis viitas, et keegi peale Borodini polnud korterisse sisenenud ega sealt lahkunud.

Agentuuri Novõi Deni, kus Borodin töötas, peatoimetaja ei uskunud, et mehe surm sai olla õnnetus ning ütles, et tal polnud mingit põhjust end tappa.

Millest Borodin kirjutas?

Viimastel nädalatel kirjutas Borodin Wagneri grupina tuntud Venemaa palgasõduritest, kes tapeti väidetavalt 7. veebruaril Süürias, vastasseisus Ameerika Ühendriikide vägedega.

Ametist lahkuv Luure Keskagentuuri (CIA) juht Mike Pompeo teatas, et "paarsada" Venemaa palgasõdurit suri kokkupõrkes Deir al-Zouri provintsis. Palgasõdurid võtsid nähtavasti osa Süüria valitsusvägede juhitud rünnakust USA liitlase, Süüria Demoraatlike Jõudude peakorteris.

Nädalaid hiljem tunnistas Venemaa, et mitukümmend Venemaa kodanikku on saanud surma või haavatud, aga rõhutas, et need polnud tavalised sõdurid.

Eelmisel kuu kirjutas Borodin, et kolm tapetud sõdurit oli pärit Sverdlovski oblastist Uuralites, mille pealinn on Jekaterinburg. Kaks meest olid Asbesti linnast ja üks Kedrovojest.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: