Sügis leevendas loomakasvatajate muret talvesööda pärast, kuid varu napib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pikk ja soe sügis leevendas pisut loomakasvatajate muret loomade talvise sööda pärast, kuid mitmes Kesk-Eesti ettevõttes tuleb siiski kõvasti pingutada, et loomadele ninaesist kevadeni jätkuks.

Põltsamaa külje all tegutseva osaühingu Viraito laudas olevad 500 lüpsilehma söövad iga päev maisisilo. Kuna suvi oli erakordselt kuiv ja kuum, jäi rohukasv kängu ja rohusilo, mis on lüpsilehmade peamine toit, kogunes oma maadelt loodetust vähem. Nii käidi lisa varumas Tartumaal Rõngus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimene niide, mis me tegime oli 200 hektarit, ja nüüd kolmas niide ehk nende arvestuste järgi teine niide, sealt tuli 300 hektarit," ütles Viraito agronoom Riho Kens, kelle sõnul tasub 66 kilomeetri kaugusel söödal järel käia.

"Tuleva aasta hooaja algul nagunii sööta kuskilt väga osta ei ole, me oleme igapidi võidus, ma arvan," lisas ta.

Ka Viraito naabritel osaühingus Estonia on silohoidlad tavapärasest tühjemad ja silokuhjad madalamad, kuigi lautades on 2500 lüpsilehma.

"See tähendab seda, et meil ei ole varu. Kui varasematel aastatel söötsime vana silo juuli lõpuni, siis nüüd see tähendab seda, et juuni alguseks on juba kõik otsas," tõdes OÜ Estonia juhatuse liige Ain Aasa.

Kuigi ka teraviljasaak jäi kolmandiku võrra eelmise aastaga võrreldes väiksemaks, osaühingud Viraito ja Estonia riigi poolt pakutavat käibelaenu võtta ei plaani ja lisavahendeid ettevõtte jätksuutlikkuse kindlustamiseks ei vaja.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: