Ustimenko ja Lilitškin astuvad valvuri mõrvakatse eest kohtu ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ustimenko ja Lilitškin
Ustimenko ja Lilitškin Autor/allikas: ERR

Sarimõrvar Juri Ustimenko ja politseinike tulistamise eest vangis istuv Nikolai Lilitškin astuvad kohtu ette süüdistatuna vangivalvuri mõrvakatses.

Lõuna ringkonnnaprokuratuur süüdistab Ustimenkot (37) mõrvakatses ning Lilitškini (55) mõrvale kihutamise ja kaasaaitamise katses, kirjutab ERR-i venekeelene uudisteportaal.

Süüdistuse kohaselt lõi Ustimenko 2017. aasta 14. veebruaril kinnipeetavana Tartu vanglas kaaskinnipeetava Lilitškini kihutamisel ja kaasaaitamisel žiletiterast tehtud ründevahendiga ametiülesandeid täitnud 50-aastast vanemvalvurit kaela ning seejärel kätte.

Süüdistuse kohaselt oli Ustimenko eesmärk valvur ära tappa.

Lilitškini süüdistab prokuratuur selles, et ta ässitas 2015. aasta 27. augustist kuni mullu 14. veebruarini Ustimenkot mõrvama Tartu vangla ametnikke.

Süüdistus märkis, et Lilitškin julgustas Ustimenkot valvuritel päid otsast lõikama ja osutas vaimset tuge ning juhiste näol kaasabi vanemvalvuri tapmiseks.

Lisaks süüdistatakse Ustimenkot selles, et ta ähvardas 2017. aasta 17. augustil tapmisega ametiülesandeid täitvat valvurit, kelle suhtes ta oli varasemalt toime pannud mõrvakatse.

Samuti ähvardas ta tapmisega kahte erinevat valvurit 2017. aasta 19. novembril ja sama aasta 4. detsembril.

Süüdistuse järgi viskas Ustimenko 2015. aasta 21. juunil Tartu vangla eluosakonna köögis 54-aastast kaaskinnipeetavat kruusis olnud kuuma veega ning põhjustas talle I ja II astme põletusi.

2017. aasta 23. jaanuaril lõi Ustimenko 31-aastast kaaskinnipeetavat käega ja jalaga.

Samuti süüdistatakse Ustimenkot selles, et 2016. aasta 25. oktoobril helistas ta Tartu vanglast politsei- ja piirivalveameti kliendiinfo numbrile ja teatas, et justiitsministeeriumi hoones või selle parklas on pomm.

Justiitsministeeriumi hoonest evakueeriti inimesed ja kohale saabusid politsei ning demineerijad, kuid lõhkeseadeldist ei leitud.

Lilitškini süüdistatakse veel 2017. aasta 24. juunil Tartu vangla vanemvalvuri jalaga löömises.

Kohtuprotsess algab Tartu maakohtus 1. aprillil.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: