Narvas sai 14-aastane poiss vingugaasimürgistuse

Gaasiseadme kontroll.
Gaasiseadme kontroll. Autor/allikas: ERR

Narvas gaasiboileriga korteris kaotas teisipäeval teadvuse 14-aastane poiss ning on põhjust oletada, et ta sai vingugaasimürgistuse.

Häirekeskus sai kell 18.46 teate, et Rüütli tänaval asuva kortermaja korteris kaotas vannitoas teadvuse 14-aastane poiss.

Kiirabi viis poisi tervisekontrolliks haiglasse ning mõne aja pärast lubati ta koju.

Vanemate sõnul lülitus välja vannitoa gaasiboiler ning asja kontrollides tuvastasid nad, et vannitoas olnud laps oli teadvuseta.

Vanematel oli põhjust oletada, et poeg sai vingugaasi mürgituse, ema tõi poissi vannitoast välja ja osutas esmaabi. Päästjate saabudes olid korteri uks ja aknad lahti ja vingugaasi kontsentratsiooni õhus ei tuvastatud. Korteris puudus vingugaasiandur.

Info edastati tehnilise järelevalve ametile, kes tegeleb õnnetuse asjaolude väljaselgitamisega ning gaasiseadmete tehnilise seisundi kontrollimisega.

Päästeamet tuletab meelde, et vingugaas ehk süsinikoksiid (CO) on oma omadustelt värvitu, lõhnatu ja maitsetu mürgine gaas, mis levib nii, et meil sellest aimugi pole.

Mürgituse sümptomid olenevad sissehingatava gaasi kogusest. Väikese koguse korral võib tekkida pulseerimine oimukohtades, uimasus, nõrkus, peavalu, tasakaaluhäire, kohin kõrvades, virvendus silmade ees, jalgade nõrkus, iiveldus, oksendamine, pisaratevoolus, köhatamisvajadus.

Edasi võivad esineda nägemis- ja kuulmishallutsinatsioonid, pulsi kiirenemine ning vererõhu tõus, tekib loidus, unisus, teadvusekadu, hingamishäired. Raske mürgituse korral kaotab inimene teadvuse, ajutegevus lakkab, saabub surm.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: