Aina arvukamad mopeedautod toovad liiklusesse lisariske

Mopeedauto
Mopeedauto Autor/allikas: Arvo Meeks/Eesti Meedia/Scanpix

Oleks nagu auto, aga pidurdab liiklust maanteel, tehnoülevaatusel käima ei pea, juhtimiseks juhiluba või tervisetõendit omama ei pea - värske Autoleht kirjutab, et mopeedautosid on liikvel aina enam, kuid neid puudutavaid seaduseauke ei kipu lappima keegi.

Maanteeamet tunnistas Autolehele, et mopeedautodega on probleeme üksjagu. Tegu on mootorsõidukiga, kuid enne 1993. aastat sündinud noor võib "autorooli" istuda juhiloata ja ilma igasuguse ettevalmistuseta, nentis maanteeameti liiklusekspert Villu Vane.

Mopeedautoga võib seaduslikult sõita näiteks inimene, keda autorooli enam mõne terviserikke tõttu ei lubata, või see, kelle juhtimisõigus on peatatud raske liiklusõnnetuse või roolijoodikluse tõttu.

Eelmisel aastal registreeriti mopeedautodega viis liiklusõnnetust, tänavu kümme, milles on vigastada saanud tosin inimest.

Majandusministeeriumist öeldi Autolehele, et neljarattaliste mopeedidega seoses on praegu plaanis muuta vaid juhi vanuse alammäära, tõstes selle 14 aastalt 16 aastale. Muus osas muudatusi ei plaanita.

Eesti liiklusregistris on mopeedautosid üle tuhande.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Autoleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: