Mopeedautoga sõitmiseks on tulevikus nõutav juhiluba

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mopeedauto Autor/allikas: Arvo Meeks/Eesti Meedia/Scanpix

Majandusministeerium kaalub liiklusseaduse täiendust, mille kohaselt nõutakse Eestis mopeedautoga sõitmiseks juhiloa olemasolu.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane rääkis laupäeval Vikerraadio hommikuprogrammis, et praegu võivad sisuliselt autoga sõita inimesed, kes ei oma vähematki ettekujutust liiklusreeglitest ja lisaks pole kontrollitud nende tervisliku seisundi vastavust sõiduki juhtimiseks.

Vane meenutas, et kui 2011. aasta suvel hakkas kehtima praegune liiklusseadust ei näinud keegi ette, et mopeedile võib neli ratast alla panna ja kere külge teha. Seaduses sätestati toona, et neile, kes on sündinud enne 1993. aastat pole mopeedijuhi lube vaja.

"Ei tahetud halvendada maainimeste õigusi ja tagasipöörduvalt seadust rakendada, kuna mopeedidega on ikka mööda külavaheteid poodi töristatud," rääkis Vane.

Ülemöödunud aastal registreeriti mopeedautodega juhtunud liiklusõnnetusi kolm, mullu neli. Sel aastal on mopeedautoga juhtunud üks õnnetus. "Aga neid sõidukeid tuleb liiklusesse üha rohkem ja karta on, et hullemaks olukord läheb. Ja me ei saa oodata, kui hakkab kümneid õnnetusi juhtuma," rääkis Vane.

Üks variant on Vane sõnul, et seadusesse sätestatakse - neljarattalise mopeedi juhtimiseks on vaja juhtimisõigust ja arst kontrollib loa taotleja terviseseisundi ära.

Mopeedautodega on teisigi probleeme. "Mopeedautod liiguvad liiga aeglaselt. Näiteks kui maanteel on kiiruspiirang 110 km/h ja kui seal vahel põristab üks mopeedauto, siis see tekitab teistele liiklejatele probleeme."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: