Indoneesias kukkus merre Lion Airi reisilennuk 189 inimesega pardal

{{1540781520000 | amCalendar}}
Foto: AFP/SCANPIX

Indoneesias kukkus esmaspäeval merre kompanii Lion Air reisilennuk Boeing 737-Max 8, mille pardal oli 189 inimest, teatas päästeteenistus.

Kompanii teatas varem, et kaotas kontakti oma reisilennukiga, mis startis hommikul kella 6.20 paiku Jakartast Sumatra lähedal asuvale Pangkal Pinangi saarele. Lennuk kadus radariekraanilt 13 minutit pärast õhkutõusmist.

Lennundusportaali Flightradar24 andmetel oli lennuk uhiuus ja Lion Air sai selle kätte tänavu augustis. Portaali FlightAware andmetel saavutas lennuk kõrguse vaid 1589 meetrit. 

"Lennuki pardal oli 178 täiskasvanud reisijat ja kolm last, kaks pilooti ja kuus pardateenindajat," ütles transpordiministeeriumi tsiviillennunduse osakonna töötaja Sindu Rahayu.

Rahayu sõnul oli lennuk vahetult enne kadumist palunud luba Jakartasse naasta.

Rahandusministeeriumi teatel viibis lennukis 20 nende töötajat.

Lennufirma teatel olid lennuki mõlemad piloodid suure kogemusega. "Lion Air on vahejuhtumi pärast väga mures ja teeb kõigi pooltega igakülgset koostööd," ütles kompanii esindaja Danang Mandala Prihantoro.

Boeing väljendas seoses katastroofiga sügavat kurbust. 

"Oleme mures pardalolnute pärast ning avaldame sügavat kaastunnet nende peredele ja lähedastele," teatas kompanii, avaldades valmidust osutada õnnetuse uurimisel tehnilist abi. 

Indoneesia päästjad leidsid merelt lennuki tükke ja inimsäilmeid

Indoneesias esmaspäeval merre kukkunud Lion Airi reisilennukit otsivad päästjad leidsid Jaava merest lennuki tükke, inimsäilmeid ja reisijate isiklikke esemeid.

Sündmuskohal on umbes 300 päästjat, kelle seas on sõdureid, politseinikke ja kalureid. Õnnetuspaika on teel kolm otsinguteks mõeldud erilaeva, millest üks on Singapurist.

Lion Airi teatel oli lennukil kaks välismaalast. Üks pilootidest oli India kodanik, lisaks sai surma ka üks itaallane.

Päästeameti juht Muhammad Syaugi ei osanud öelda, kui kaua kulub lennuki kere ja selle mustade kastide leidmiseks. Tuleb arvestada, et lennuk kukkus 25-30 meetri sügavusse vette, mis on suhteliselt madal, lisas ta.

Õnnetuse põhjus pole esialgu teada. Hävinud lennuk Boeing 737 Max 8 oli vaid mõned kuud vana, seda juhtisid kogenud piloodid ja ilm oli õnnetuse hetkel hea. Küll aga oli lennukil seni avalikult teadmata tehniline probleem eelmisel lennul.

Piloot küsis kaks-kolm minutit pärast õhkutõusu luba Jakartasse naasta ning talle anti luba seda teha. Umbes 10 minutit hiljem kukkus lennuk merre.

Eestlasi teadaolevalt Indoneesias allkukkunud lennukis ei olnud

Välisministeeriumi andmetel Eesti kodanikke esmaspäeval Indoneesias alla kukkunud reisilennukis ei olnud.

"Eestlasi meile teadaolevalt lennukis ei olnud. Meile ei ole laekunud Indoneesia ametivõimudelt selle kohta vastavat teavet," ütles välisministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. 

Välisministeerium avaldas ohvrite lähedastele kaastunnet, lisas välisministeeriumi esindaja. 

Leedu juhtkond avaldas Indoneesiale lennukikatastroofiga seoses kaastunnet

Leedu juhtkond avaldas esmaspäeval Indoneesiale kaastunnet seoses Lion Airi reisilennuki allakukkumisega.

President Dalia Grybauskaitė soovis "selle hirmsa õnnetuse tagajärgedest ülesaamisel hukkunute perekondadele ja kogu Indoneesia rahvale kindlust, kannatlikkust ja kokkuhoidmist," seisis presidendikantselei esmaspäevases teates.

Indoneesiale avaldas kaastunnet ka peaminister Saulius Skvernelis.

"Soovin hukkunute lähedastele kaotuse hetkel vastupidamist ja ühtsust," märkis peaminister. 

Lion Airi reisilennuk. Autor: SCANPIX / AFP

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: