Eesti Energia müügitulu kasvas kolmandas kvartalis aastaga 26,7 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1540890360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti Energia kolmanda kvartali müügitulu oli 199,7 miljonit eurot, mis on 26,7 protsenti rohkem kui 2017. aastal.

Kulumieelne ärikasum EBITDA oli 58,4 miljonit eurot, kasvades aastaga 8,1 protsenti. Puhaskasum oli 10,9 miljonit eurot.

"Eelmise aastaga võrreldes kasvasid meie kõikide põhitoodete müügikogused. Elektri ja vedelkütuste kõrgemad müügitulud tulenesid nii suurematest müügikogustest kui ka kasvanud turuhindadest. Võrguteenuse tariifi 9-protsendilise langetamise mõju kompenseeris suures osas kasvanud müügimaht. Muude toodete müügitulu kasvas peamiselt põlevkivi müügi suuremate tulude tõttu. Soojad ilmad tõid kaasa soojus- ja gaasienergia müügitulude kahanemise," märkis Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila.

Kontserni elektritoodang oli kolmandas kvartalis 2182 gigavatt-tundi, mis ületas Eesti tarbimist 377 gigavatt-tunni võrra. Kokku toodeti Eestis 2538 gigavatt-tundi elektrit, mis oli 733 gigavatt-tundi enam kui tarbimine. Eesti kogutoodangust moodustas Eesti Energia elektritoodang 86 protsenti.

"Elektrienergiat tootsime 3,8 protsenti rohkem kui aasta tagasi. Seda soosis eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kõrgem turuhind. Taastuvenergiat tootsime 77,3 gigavatt-tundi, sellest Enefit Greenis  64,4 gigavatt-tundi. Möödunud aastaga võrreldes kasvas Enefit Greeni tootmismaht 12 protsendi võrra," selgitaa Avila.

Suurima osa taastuvenergia toodangust andsid tuulepargid, mis tootsid tänu soodsatele tuuleoludele 47,7 gigavatt-tundi elektrit ehk 18 protsenti enam kui aasta varem.

Võrguteenuse müügitulu langes eelmise aastaga võrreldes 0,8 protsenti võrra, müügimaht kasvas aga 1,3 protsenti. Riketest tingitud elektrikatkestuste keskmine kestus oli tulenevalt tuulisematest ilmastikuoludest 12,4 minutit enam kui aasta tagasi ehk 52,6 minutit.

Avila sõnul aitab elektrikatkestusi vähendada paljasjuhtmete asendamine ilmastikukindlate kaablitega ning kolmanda kvartali lõpus oli ilmastikukindla võrgu osakaal Elektrilevi madalpingevõrgus 87 protsenti ja keskpingevõrgus 38 protsenti.

"Lõppenud perioodil saime tuua ka klientidele hea uudise – Konkurentsiamet kiitis heaks Elektrilevi taotluse vähendada uuest aastast võrgutasu keskmiselt kaheksa protsenti. See on lisa möödunud aastal kahe hinnamuutuse tulemusel toimunud üheksaprotsendilisele hinnalangusele," märkis Avila, täpsustades, et võrgutasu langetamisel on oluline roll ka meie klientidel, kes on loobunud mittevajalikust võimsusest ja võimaldanud seeläbi Elektrilevil tegevuskulusid kokku hoida.

Vedelkütuseid tootis Eesti Energia võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 45,6 protsenti rohkem, kokku 103,6 tuhat tonni.

"Tootmismaht kasvas tänu õlitehaste paremale töökindlusele ja Enefit280 lühemale hooldusremondile. Õlitootmises oli tegemist läbi aegade ühe edukama kvartaliga," ütles Avila.

Vedelkütuseid müüsime 79,5 tuhat tonni ja müügitulu teenisime 20,7 miljonit eurot. Vedelkütuste müügitulu suurenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 35,5 protsenti. Avila sõnul kasvas müügimaht võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 9,3 protsenti.

Kolmandas kvartalis investeeris Eesti Energia kokku 65 miljonit eurot, millest kolmandiku moodustas Auvere elektrijaama viimane makse.

Eesti Energia uus elektripakett tagab kliendile aasta lõikes võrdsed maksed

Eesti Energia on välja tulnud uue elektripaketiga, kus aastalõikes on maksed võrdsed.

"See annab võimaluse inimestel oma eelarvet paremini planeerida," märkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

Pakett toob kaasa tasuta elektriseadmete 1500 euro suuruse ja elektririkke 100 euro suuruse kindlustuse.

Eesti Energia koostab võrdse makse suuruse personaalselt kliendi kodule ning võtab selles arvesse 12 kuu tarbimisprognoosi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: