Konkurentsiamet andis loa Eesti Energia suurtehingu lõpule viimiseks

Nelja Energia ostu-müügigilepingu allkirjastamine.
Nelja Energia ostu-müügigilepingu allkirjastamine. Autor/allikas: Eesti Energia

Konkurentsiamet andis Eesti Energia taastuvenergia ettevõttele  Enefit Green  loa osta taastuvenergiaettevõte Nelja Energia.  

Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul sobib Nelja Energia ost hästi Eesti Energia strateegilise eesmärgiga kasvatada elektrienergia tootmist taastuvatest allikatest.

"Meie siht on, et aastal 2022 toodaksime 40 protsenti elektrist taastuvatest ja alternatiivsetest allikatest, see on tänasega võrreldes mitmekordne kasv ja päris ambitsioonikas eesmärk," ütles Sutter.

Enefit Greeni juht Aavo Kärmase sõnul teeb Nelja Energia varade, kompetentsi ja arendusportfelli lisandumine Enefit Greenist tugeva taastuvenergia ettevõtte.

"Tehinguga meie areng ei piirdu ja kavatseme ka edaspidi taastuvatest allikatest elektrienergia tootmisse investeerida. Arvestades arendusportfellis olevaid projekte, on meil tõeliselt hea kasvupotentsiaal kõigis Balti riikides, aga ka teistes Läänemere äärsetes riikides, kus Eesti Energia tegutseb," rääkis Kärmas.  

Enefit Green ja Nelja Energia aktsionärid allkirjastasid Nelja Energia aktsiate ostu-müügi lepingu tänavu 29. mail, mil lepiti kokku aktsiate hind 289 miljonit eurot.

Lisaks võtab Enefit Green tehinguga üle Nelja Energia laenud summas 204 miljonit eurot. Nelja Energia aktsiatest 77 protsenti kuulus Vardar Eurusele, mille omanikeks on 90 protsendi ulatuses Norra kohalikud omavalitsused ja 10 protsendi osas NEFCO. 23 protsenti Nelja Energia aktsiatest kuulus Eesti päritolu investoritele.  

Läti konkurentsiamet andis tehingule heakskiidu juulis, Leedu konkurentsiameti kooskõlastus saabus augustis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: