Saar sai Indrek Laulult ülevaate Randjärve küsimuses

Indrek Saar
Indrek Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Indrek Saar sai Eesti Kontserdi esimehelt Indrek Laulult ülevaate Eesti Kontserdi juhi konkursi läbiviimise protsessi kohta ning kavatseb nüüd kohtuda kõikide nõukogu liikmetega, et kujundada oma lõplik seisukoht.

"Minister Saar on tutvunud nõukogu esimehe koostatud ülevaatega, kuid hetkel ei pea ta korrektseks anda avalikke kommentaare enne, kui ta ei ole nõukogu liikmetega kohtunud ja teemas selguse saanud. Selleks praegu aega otsitakse," ütles kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus ERR-ile.

Randjärve advokaat: ametisse nimetamisega sai leping sisuliselt sõlmitud

Randjärve esindav vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets ütles, et ametisse nimetamisega sai leping Randjärve ja Eesti Kontserdi nõukogu vahel sisuliselt sõlmitud, kirjutas Delfi.

Randjärve advokaadi Maria Mägi-Rohtmetsa hinnangul võib öelda, et juhatuse liikme leping sai Laine Randjärvega sõlmitud Eesti Kontserdi nõukogu poolt esitatud pakkumisega, mille Randjärv enne 24. oktoobrit (mil toimus nõukogu uus koosolek, kus varasem otsus ümber hääletati - toim.) vastu võttis.

Meelis Kompus ütles esmaspäeval, et lepingut Eesti Kontserdi juhatuse liikme ametikohale sõlmitud ei ole.

Eesti Kontsert: Mägi-Rohtmetsa seisukoht ei ole õige

Eesti Kontserdi nõukogu liige Madli-Liis Parts märkis samuti, et nimetatud seisukoht ei ole õige.

"SA Eesti Kontsert nõukogu 13. septembri otsuse sisuks oli konkursi võitja otsustamine ja selliselt on seda osapooled ka mõistnud. Nimetatud otsuse tegemisele järgnesid juhatuse liikme lepingu läbirääkimised, mille tingimustes kokkuleppimisele oleks järgnenud kirjaliku lepingu sõlmimine. Vastavate tingimuste lõpliku kokkuleppimise ning lepingu sõlmimiseni aga ei jõutud. SA Eesti Kontsert nõukogu ei andnud 24. oktoobri otsustega volitusi Laine Randjärvega juhatuse liikme lepingu sõlmimiseks, vaid tühistas konkursi tulemused ning 13. septembri otsuse. Nähtuvalt meedias antud kommentaaridest mõistis selliselt toimunut ka Laine Randjärv," selgitas Parts.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: