Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Indrek Laul: ma ei teinud ühtegi viga

Foto: Priit Mürk/ERR

Eesti Kontserdi nõukogust tagasikutsumist ootav esimees Indrek Laul ütles intevjuus ERR-ile, et ta pole teinud nõukogu töö juhtimisel ja uue juhatuse esimehe konkursil ühtegi viga, mistõttu ei avaldanud ta ka soovi ise tagasi astuda.

Olete ministri otsusega nõus, et kogu Eesti Kontserdi nõukogu tagasi kutsuda?

See oli ministri otsus.

Te vist ei ole sellega nõus?

Ministril on õigus nõukogu tagasi kutsuda ja ta on seda teinud.

Ma saan aru, et alguses oli kõik hästi. Laine Randjärv valiti ära, kõik olid nõus ja valiti ühehäälselt. Teile etteheiteid ei olnud, kuid etteheited algasid viimases etapis, kui algasid viimased läbirääkimised Randjärvega. Kas teie meelest on Laine Randjärv teinud vigu?

See, mis te enne ütlesite - ma ei saa seda kinnitada. Olen ministeeriumi palvel saatnud kokkuvõtte. Tegin seda põhjalikult, kronoloogiliselt. Mulle on öeldud meie juristide poolt, kes on selle materjali üle vaadanud, mu e-mailid üle vaadanud, et ma olen juriidiliselt käitunud korrektselt ja ma "ei ole teinud ühtegi viga".

Kas Laine Randjärv on teinud vigu?

Võib-olla Laine Randjärv oskab ise sellele vastata. Mina olin üks nendest, kes leidis, et kui tulen kõikide läbirääkimistingimustega nõukogu lauale tagasi, olen oma töö korrektselt teinud, siis ma ei näinud põhjust, et mina peaksin tagasi astuma.

Laine Randjärvele on ette heidetud, et ta andis Klassikaraadiole intervjuu, rääkides oma tulevikuplaanidest enne, kui taga polnud lepingut sõlmitud. Peate seda õigeks?

Teate, see on tõlgendamise küsimus. Üks tõlgendab nii, teine naa. Suuri asutusi ja väga väärikaid asutusi nagu Eesti Kontsert, saab juhtida põhikirja alusel ja seadusandluse alusel. Seetõttu leian veel kord, et olen teinud oma tööd korrektselt ja see, et Laine Randjärv on kuskil öelnud seda, teist või kolmandat - see ei vähenda ega pisenda seda korrektsust, mida mina olen püüdnud nõukogu esimehena teha.

Mina pidasin korrektselt läbirääkimisi, olen teavitanud nõukogu liikmeid, hoidnud inforuumis, teinud eeltööd, uurinud konkursside tingimusi, tippjuhtide nõudeid. Olen pühendanud siia tööd, aega ning teinud kõike tõsiselt.

Eestis ei ole väga palju võimalik leida kultuurivaldkonnas võimekaid inimesi. Meid lihtsalt on arvuliselt vähe. Arvan, et kui mul on tulnud toetusi oma majade esindaja poolt, siis ka seda ma võtan kuulda. Seda on kuulnud ka teised valimiskomisjoni liikmed. Nii et üldises pildis peaks tunnetama seda, et me siiski peame arvestama, et meie valikud on need ja nende inimeste põhjal, kes tulevad konkursile. Teiselt poolt ei ole Eesti nii suur riik, et meil oleks võimalik pikka pinki vaadata.

Mina arvan, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht ja mulle jäi mulje, et ta oleks teinud seda südamega ja pühendunult.

Kultuuriminister Indrek Saar teatas teisipäeval, et kutsub Eesti Kontserdi nõukogu täies koosseisus tagasi. Otsus sündis pärast seda, kui ta oli tutvunud Eesti Kontserdi nõukogu esimehe Indrek Laulu ülevaatega juhatuse liikme konkursi läbiviimise protsessist ning kohtunud kõigi nõukogu liikmetega.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: