Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saar kutsub Eesti Kontserdi nõukogu täies koosseisus tagasi

{{1540915620000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kultuuriminister Indrek Saar kutsub Eesti Kontserdi nõukogu täies koosseisus tagasi.

Kultuuriminister otsustas nõukogu täies koosseisus tagasi kutsuda pärast seda, kui oli tutvunud Eesti Kontserdi nõukogu esimehe Indrek Laulu ülevaatega juhatuse liikme konkursi läbiviimise protsessist ning kohtunud kõigi nõukogu liikmetega.

Saar kinnitas intervjuus ERR-ile, et Eesti Kontserdi tegevus ei jää seetõttu kindlasti seisma.

Saare sõnul võtab praeguse nõukogu tagasikutsumine ja uue määramine mõned päevad aega. "Anname parima, et see protsess oleks kiire."

Ministri sõnul sündis nõukogu tagasikutsumise otsus koostöös nõukogu liikmetega. Paaritunnise koosoleku käigus ei tekkinud Saarel veendumust, et nõukogus valitseks piisav töörahu ja usaldus.

"Ainult esimehe tagasikutsumine ei pruugiks töörahu taastada ja olukorda lahendada," kommenteeris ta.

"Kõik nõukogu liikmed sai arutelu käigus esitada oma selgitused ning tegid ettepanekud, kuidas tagada töörahu. Pärast materjalidega tutvumist ja arutelu sai kõigile selgeks peamine – nõukogu ei ole selles kooseisus ja senise esimehe juhtimisel töövõimeline," selgitas ta.

"Etteheide nõukogu esimehele on ebapiisav infovahetus nõukogu liikmetega ning suutmatus saavutada nõukogus vajalikku konsensust. Ka on lahknenud arusaamad organisatsiooni juhtimisest ja vajadusest. Eesti Kontserdi praegune majanduslik seis vajab selgelt teistsugust lähenemist ja juhtimist. Sellepärast otsustasime jätkata täiesti puhtalt lehelt – see otsus tugines ka valdava osa nõukogu liikmete ettepanekule," ütles minister Saar.

Saar kinnitas intervjuus, et pole kuidagi mõjutanud nõukogu liikmeid seoses sellega, milliseid otsuseid nad peaks tegema juhikonkursiga.

Nädal tagasi otsustas Eesti Kontserdi nõukogu, et ei sõlmi lepingut Laine Randjärvega Eesti Kontserdi juhi kohale asumiseks.

Randjärv rääkis eelmisel nädalal, et oli nõus kõikide 5. oktoobril nõukogu poolt ette seatud tingimustega ja oli nõus asuma tööle 1. veebruarist 2019. "Ma ei esitanud vaidlustusi või mingeid uusi kuupäevi," ütles ta. Mõni päev hiljem palkas ta oma huve esindama advokaadi.

Eesti Kontserdi nõukokku kuuluvad kuni tagasikutsumiseni Indrek Laul (esimees), Martus Pärtlas, Tea Varrak, Marika Tuusis ja Madli-Liis Parts.

 

Teisipäeval tuli avalikuks ka Eesti Kontserdi (EK) tellitud erikontrolli aruanne, mis tõi ilmsiks, et sihtasutuse alla kuuluva vanamuusikaansambli Hortus Musicus raamatupidamises ja aruandluses valitses aastatel 2013-2016 täielik segadus ning Eesti Kontserdi juhtkonna hooletus lepingute sõlmimisel tõi kaasa kahjusid.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: