Savisaarest ilmus elulooraamat "Edgar Savisaar - poliitik ja romantik"

"Edgar Savisaar - poliitik ja romantik" Autor/allikas: Kuvatõmmis

Edgar Savisaarest ilmus elulooraamat "Edgar Savisaar - poliitik ja romantik", mis avab Savisaare omaenda vaateid elule ja meenutusi nooruspõlvest.

Raamatu üks autor Toivo Tootsen ütles ERR-ile, et raamatu kirjutamiseks tegi ettepaneku aasta tagasi kirjastus Maagiline ruum.

"See, et Edgar võiks iseenda elust raamatu teha, seda ma rääkisin talle juba üsna ammu," sõnas Tootsen. Tootsen rääkis, et Savisaare enda kirjutatud raamat "Peaminister" keskendub rohkem poliitikale väga kitsal perioodil ja eraelulist poolt praktiliselt ei puuduta, ent nüüd jõuti raamatuni, kus Edgar Savisaar räägib endast nii nagu tema ise on oma elus asju näinud.

"Üllatav on see, et kuigi tema kohta on väga palju ja tigedalt kirjutatud, siis selles raamatus ei ütle tema mitte ühegi inimese kohta midagi tigedat," lausus Tootsen.

"Seda poliitiku poolt temast on väga palju räägitud ja seda teavad kõik. Vähem teataksegi seda romantiku poolt. Ma arvan, et selles raamatus tulebki see väga mõnusalt välja, seal on väga palju tema mõtteid ja unistusi. Vähesed teavad seda, et tegelikult ülikooli ajal tahtis ta astuda ülikoolist hoopis lavakunstikateedrisse ja saigi sinna sisse, aga lõpuks ikkagi läks ülikooli ajalugu õppima," lisas Tootsen.

Kauaaegne Savisaare kaasvõitleja Tootsen rääkis, et kõige esimesed lindistused tegi ta Savisaarest 25 aastat tagasi, kui ta oli riigikogu asespiiker ja erakonna esimees. "Need olid pikad lindistused. See oli esimene kord, kus ta rääkis ka oma lapsepõlvest, noorusest ja ülikooliajast," meenutas Tootsen.

"Minu põhitöö oli see, et ma korjasin kokku kõik, mis on kättesaadav, mis ta on kunagi rääkinud. See oli toormaterjal," rääkis Tootsen.

Tootseni sõnul käis Heiki Raudla selle materjaliga mitu korda Edgar Savisaare juures nii Hundisilmal kui ka haiglas. Savisaar rääkis ja Heiki Raudla võttis selle diktofoniga üles ja hiljem pani kirja. "Edgar rääkis sinna veel juurde ja nii vormus see raamat," sõnas Tootsen.

Tootsen rääkis, et raamatus on ka väga palju pilte. Nende leidsmiseks tegi palju tööd Ain Saarna. "Ta on tõepoolest leidnud selliseid võtteid, mida kunagi ei ole üldse kasutatud," ütles Tootsen.

Tootsen märkis, et tema koos Heiki Raudla ja Ain Saarnaga on siiski vaid raamatu koostajad ja raamatu auriks on Edgar Savisaar.

Raamatu esitlus toimub 14. novembril Viru keskuse Rahva raamatu kaupluses. Üles astuvad raamatu koostajad koos Edgar Savisaare endaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: