Pärnu linnavolikogus arutati tselluloositehase rajamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu linnavolikogu istungil, kus räägiti riigi eriplaneeringust ja Est-For Investi tselluloosi-tehase võimalikust rajamisest Pärnumaale, tõstatas volikogu esimees Andres Metsoja küsimuse, kuidas saab tehase rajamist kaaluda Pärnu jõe ja lahe äärde, mis on mõlemad Natura alad. Selleks tuleks luba küsida Euroopa Komisjonilt, mis on siiani paistnud lootusetu ettevõtmisena.

Volikogu kuulas kõigepealt rahandusministeeriumi riigi eriplaneeringute nõuniku Heddy Klaseni ettekannet. Volikogu liikmeid huvitas kõige rohkem, mis õigused on riigi eriplaneeringu puhul kohalikul võimul. Klasen selgitas, et kohalikul omavalitsusel on õigus kaasa rääkida igas planeeringu etapis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahandusministeeriumi riigi eriplaneeringute nõunik Heddy Klasen ütles, et kohaliku omavalitsuse arvamust võetakse arvesse planeeringulahenduse koostamisel ja ka oluliste negatiivsete mõjude puhul leevendavate meetmete väljatöötamisel.

Kui kohalik volikogu võtab vastu otsuse, et nad riigi eriplaneeringut üldse ei soovi, võtab Klaseni sõnul valitsus või rahandusministeerium menetlejana selle arvamuse kaalumiseks endale ja otsused tehakse lähtuvalt konkreetsest olukorrast.

Klasen selgitas samuti, et tselluloositehase puhul saab algatada ka kohaliku eriplaneeringu ja seda võivad paralleelselt teha ka mitu kohalikku omavalitsust. Volikogu eismees Andres Metsoja aga tõstatas olulise küsimuse: Kuna Pärnu jõgi ja laht on Natura alad, siis tuleb sellise tehase puhul Euroopast Komisjonilt luba küsida. See on aga suhteliselt lootusetu ettevõtmine. Metsoja tõi näiteks Rail Balticu, mille planeerimise ajal oli ta Pärnu maavanem. Toona oli välistatud, et raudtee võiks Natura alast läbi minna.

"Täna me käsitleme võimaliku tehase rajamist, mis kasutab vett Natura jões ja Natura lahes. See on väga põhimõtteline küsimus ja meil ei ole mõtet anda põhjendamatut lootust ka arendajale, et siin piirkonnas võiks tõsiselt uurida ja kulutada raha selleks, kui on ette teada, et valitsusel puudub soov minna eriluba selle tehase jaoks või mingi muu tegevuse jaoks küsima. Ja selleks, mulle tundub, et valitsusega on vaja väga üheselt maha istuda," rääkis Metsoja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: