Haisu tekitanud Väo asfalditehas vahetas kütteallikat

Foto: ERR

Tallinnas Lasnamäe piirkonnas aegajalt leviv hais peaks lõppema, sest Väo karjääris asuv asfaltbetoonitehas vahetas kütteallikat.

Keskkonnainspektsioonis kogunenud amenikud ja asfalditootja esindajad leppisid kokku, et välisõhu-uuringutega jätkatakse. Seni tehtud uuringud kinnitavad tehase vastavust kõikidele normidele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi samamoodi on asfaltbetooni toodetud Verstoni tehases ka varem, siis sel aastal on karjäär maha võtnud hulga Peterburi tee ja paekavanduse vahel kasvanud võsa, mis oli haisu otselevimisele omamoodi barjääriks.

Keskkonnainspektsioon jätkab välisõhu kontrollimist, et saada kinnitust, kas kütuse vahetamine on haisu lõppemiseks piisav.

Esmaspäeva hommikul toimunud koosoleku ajal laekus veel Lasnamäe elanikelt kaebusi, et kodu ümbruses haiseb. Tallinna linnavalitsus on seda meelt, et kui haisuprobleem jätkub, peab tehas mujale kolima, mis tehase suurust arvestades ei tohiks olla suur probleem.

Asfaltbetoontehase omaniku Verston Ehituse juhatuse esimees Veiko Veskimäe ütles, et kolimine on kõige viimane võimalus, sest tehase praegusel asukohal on kindel põhjus.

"Me oleme teinud ettevõtte poolt seal märkimisaväärsed investeeringud tootmiseks ja teine pool on see, et mida kaugemale see tehas liigutada ja tahta toota asfaltbetoonsegu Tallinna ja Harjumaa objektidele, siis järelikult tuleb kaugemalt autodega vedada, mis omakorda kahjustab loodust," argumenteeris Veskimäe.

Keskkonnainspektsioon on korduvalt kontrollinud piirkonnas välisõhu kvaliteeti ja tehases kasutatud põlevkiviõli vastavavust normidele ja siiani on olnud kõik korras.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: