Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Esindajatekoja demokraatide juht kutsus erakondadeülesele koostööle

Foto: Alex Wong/Getty Images/AFP/Scanpix

USA vahevalimistel esindajatekojas enamuse saanud demokraatide juht Nancy Pelosi kutsus erakondadeülesele koostööle.

Virginias viibiv ERR-i korrespondent Maria-Ann Rohemäe ütles, et tegelikult on vahevalimistel mõlemad erakonnad võitnud ja saanud seda, mida nad soovisid.

"Nüüd on oluline, kuidas kongressi mõlemad kojad suudavad koostööd teha ja teha koostööd presidendiga. Demokraatide juht Nancy Pelosi kutsus juba üles koostööle ja president Donald Trump ütles, et see on hea mõte," märkis ta.

Pelosi tegi avalduse, milles lubas kongressi juhtimisse tuua läbipaistvust.

"Erinevalt vabariiklikust kongressist juhitakse demokraatlikku kongress läbipaistvalt ja avatult, nii et ka avalikkus näeb, mis toimub ja kuidas see neid mõjutab. Nad saavad ka ise sõna sekka öelda, nii rahvasaadikutega kui presidendiga. Me anname oma tegevusest aru ja püüdleme erakondadeülesele koostööle. Meil on vastutus leida ühisosa, kus see on võimalik ja jääda endale kindlaks, kus saame, aga peame üritama," ütles Pelosi.

Rohemäe sõnul on huvitav, kas see, et esindajatekoda läks demokraatide kätte, mõjutab 2020. aasta presidendivalimisi.

"Need analüütikud, kellega mina olen rääkinud ütlevad, et võib-olla võib demokraatide võit mõjuda Donald Trumpile hoopis hästi, sest ta saab uuesti sellel samal platvormil kandideerida," ütles ta.

Samas ei ole Rohemäe sõnul vabariiklastele hea uudis see, et nad kaotasid väga palju äärelinnade valijaid ning ka 2020. aastal ei pruugi see neile hästi mõjuda.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: