Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rohemäe: enne USA presidendivalimisi on mõtlemisainet mõlemal erakonnal

ERR-i Washingtoni korrespondent Maria-Ann Rohemäe ütles teisipäeval toimunud USA vahevalimiste tulemusi kommenteerides, et nii vabariiklastel kui ka demokraatidel on enne kahe aasta pärast toimuvaid presidendivalimisi mõtlemisainet, kuidas valijaid hoida, neid juurde saada ja ka hääletama meelitada.

Rohemäe selgitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et vabariiklaste jaoks näitasid valimised, et nende valijad on aina rohkem Trumpi-usku.

Samuti näitasid valimised Rohemäe sõnul, et president mängib endiselt väga suurt rolli häälte püüdmisel - tema toetajad jäävad tema selja taha igas olukorras.

"Samas kaotasid vabariiklased hääli äärelinnades, seda eriti näiteks haritud naiste seas, ja nad ei teinud ka suurepärast tulemust Kesk-Lääne tööstusosariikides, kus Trump 2016. aastal suure enamusega võitis. See näitab seda, et kõikidele inimestele nendes osariikides ei ole tulnud soovitud muutust," lisas ajakirjanik.

Demokraatidele näitasid valimised Rohemäe hinnangul aga seda, et Trumpi valijaid nad endale üle meelitada ei suuda. "Nad võivad koguda ükskõik kui palju raha oma kampaaniate jaoks, aga see ei pruugi tähendada, et nad saavad valijaid juurde, sest jällegi, Trumpi toetajad jäävad tema selja taha ja see ei sõltu sellest, kas demokraatidel on hea kampaania või mitte," rääkis Rohemäe.

"Seega, mõtlemisainet on mõlemal erakonnal enne 2020. aasta presidendivalimisi - kuidas oma valijaid hoida, kuidas valijaid juurde saada ja kuidas neid ka õigel hetkel valimiskastide juurde meelitada," sõnas ta.

Analüütikud ütlevad Rohemäe sõnul seda, et Trumpi jaoks võib olla isegi hea, et vabariiklased esindajatekojas enamuse kaotasid.

"Sest nüüd on tal võimalus 2020. aastal kandideerida põhimõteliselt sama platvormiga nagu ta tegi kaks aastat tagasi ehk siis tema versus Washingtoni eliit. Ja ta saab süüdistada ka demokraate näiteks selles, et teatud seadusi ei ole vastu võetud sellepärast, et demokraadid on üritanud seda takistada," selgitas Rohemäe.

"Demokraadid jällegi peavad nüüd leidma inimese, kes oleks neile väga hea kandidaat 2020. aastal, kes võtaks tagasi teatud Barack Obama aegsed valijad, kes praegu ei ole kõik välja tulnud, aga samas meeldiks ka demokraatide vanema generatsiooni pooldajatele," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: