Kohus peatas Oleg Ossinovski firma taotlusel Eesti Energia tehingu

Oleg Ossinovski
Oleg Ossinovski Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna halduskohus peatas Oleg Ossinovski firma Skinest Energia taotlusel Eesti Energia tehingu Nelja Energia ostmiseks.

AS Skinest Energia esitas halduskohtule taotluse tühistada konkurentsiameti tänavu 6. novembri otsus ning tuvastada, et Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumine on keelatud, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Alternatiivselt taotles Skinest Energia kohustada konkurentsiametit tegema uus otsus, millega keelata Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumine või teise alternatiivina kohustada konkurentsiametit jätkama Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumise menetlust.

Koos kaebusega esitas Skinest Energia ka esialgse õiguskaitse taotlus, millega paluti viivitamatult peatada tagasiulatuvalt konkurentsiameti 6. novembri otsuse kehtivus ning keelata Enefit Greenil ja Nelja Energial koondumise jõustamine kuni käesoleva kohtuasja menetlust lõpetava kohtulahendi jõustumiseni.

Kohus petas 8. novembri määrusega konkurentsiameti otsuse kehtivuse ning keelas Enefit Green AS-il ja Nelja Energia AS-il koondumise jõustamine kuni tänavu 10. detsembrini.

Kohus andis konkurentsiametile esialgse õiguskaitse taotluse põhjendatuse kohta seisukoha esitamiseks aega kuni 19. novembrini. Samaks tähtajaks on ka Enefit Green AS-il ja Nelja Energia AS-il õigus esitada kaebaja esialgse õiguskaitse taotluse suhtes oma seisukoht.

Peale selle tähtaja möödumist teeb kohus määruse, millega otsustatakse, kas kaebus võetakse menetlusse ning milline on menetluse edasine käik.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: