Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ka Sõnajalad vaidlustavad konkurentsiameti loa Eesti Energia tehinguks

Paldiski tuulepark.
Paldiski tuulepark. Autor/allikas: Eesti Energia

Andres ja Oleg Sõnajalalale kuuluv Eleon Grupp peab Nelja Energia ja Eesti Energia koondumist jätkuvalt lubamatuks ja vaidlustas konkurentsiameti otsuse kohtus.

Eleon Grupp esitas konkurentsiametile vastuväited Nelja Energia ning Enefit Green koondumise menetluses, kuid tänaseks pole nad ametilt tagasisidet saanud.

Ettevõte leiab, et Eesti Energia ja Enefit Green tehing viidi lõpuni salatsedes - enne kui sellest teatati avalikkust ja menetluses huvitatud isikuid.

Eesti Energia viis tehingu lõpuni 6. novembril, kohe pärast koondumisloa saamist.

Eleon peab tähelepanuväärseks, et Ametlikes Teadaannetes teavitas konkurentsiamet koondumisotsusest alles 7. novembril ning koondumismenetluses vastuväiteid esitanud isikuid otsusest üleüldse ei teavitatud.

"Selline asjade kulg viitab selgelt, et osapooled koordineerisid tegevusi omavahel ning see heidab varju ka otsuse sisulistele argumentidele ja võimalikule kallutatusele," ütles Eleon Grupi esindaja Andres Sõnajalg.

Eleoni esindav vandeadvokaat Silja Holsmer ütles, et konkurentsiamet on tänaseks öelnud, et 19. novembril teatavad koondumisosalised, milliseid andmeid nad koondumisotsuses peavad enda ärisaladuseks ja alles seejärel otsustab konkurentsiamet, millisel kujul otsus edastatakse.

Sel nädala sai teatavaks, et Tallinna halduskohus peatas Oleg Ossinovski firma Skinest Energia taotlusel Eesti Energia tehingu Nelja Energia ostmiseks.

Skinest Energia esitas halduskohtule taotluse tühistada konkurentsiameti tänavu 6. novembri otsus ning tuvastada, et Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumine on keelatud.

Alternatiivselt taotles Skinest Energia kohustada konkurentsiametit tegema uus otsus, millega keelata Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumine või teise alternatiivina kohustada konkurentsiametit jätkama Enefit Green AS ja Nelja Energia AS koondumise menetlust.

Kohus andis konkurentsiametile esialgse õiguskaitse taotluse põhjendatuse kohta seisukoha esitamiseks aega kuni 19. novembrini. 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: