Rüütelmaa: antud oludes on Gonsiori liikluslahendus parim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1542303420000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinna liikluskorralduse juhi Talvo Rüütelmaa sõnul võtab kindlasti aega, enne kui tallinlased uue liikluskorraldusega Gonsiori tänaval harjuvad.

"Kasutusel on tõesti uued liiklusmärkide kombinatsioonid. Kindlasti võtab see aega, et juhid, jalakäijad ja jalgratturid harjuks uue olukorraga," rääkis Rüütlemaa ETV saates "Ringvaade".

Küsimusele, miks ei näe kõrvalteelt tulija, mis suunas parasjagu liiklus toimub, vastas Rüütelmaa, et pole olemas sellist muutsuunafoori, mida oleks võimalik paigaldada kõrvaltänavale.

Tema soovitus on ristmikul olles Gonsiori tänava kohal olevate tabloode pealt, mis suunas parasjagu liiklus toimub. Kui juht ei näe seda või pole kindel, tuleb pöörata paremale esimesele rajale ehk ühissõidukirajale.

"Juhul kui juht ei näe muutsuunafoori, siis liiklusseadus ütleb, et ta peab reastuma esimesele rajale ja kui selleks on ühissõidukirada, siis ta ei riku tõesti midagi," kinnitas Rüütelmaa.

Kuid palju on neid, kes kasutavad ühissõidukirada tahtlikult. Selle vastu Rüütelmaa sõnul otsest rohtu pole.

"Kui vaatame Tallinna või teisi linnu, siis ühissõidukiraja nõuete eiramine on massiline. See ei tähenda, et me peaks liiklust korraldama eeldusel, et reegleid ei järgita. Vastasel korral tuleks ka valgusfoorid ära võtta," oli Rüütlemaa argument.

"Arvestades olusid ja võimalusi ning soovi arvestada kõiki liiklejategruppe, siis nagu ütles professor Dago Antov, on see antud oludes parim lahendus," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: