Apple´i tegevjuht: tehnoloogiasektori reguleerimine on vältimatu

Apple'i tegevjuht Tim Cook
Apple'i tegevjuht Tim Cook Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA tehnoloogiahiiu Apple tegevjuht Tim Cook ütles pühapäeval, et uued isikuandmete kaitseks mõeldud regulatsioonid tehnoloogiafirmadele ja sotsiaalvõrgustikele on "vältimatud".

Cook ütles usutluses uudisteportaalile Axios, et ta ootab USA kongressilt selle teema käsilevõtmist ja prognoosib tulevikus vastavasisuliste seaduste vastuvõtmist.

"Üldiselt öeldes ei ole ma suur reguleerimise fänn," lausus Cook katketes, mille Axios usutlusest avaldas. "Ma olen suur vaba turu pooldaja, kuid me peame tunnistama neid olukordi, kui vaba turg ei toimi. Antud juhul ei ole see toiminud. Pean mingis ulatuses reguleerimist vältimatuks."

Varem on Cook olnud tehnoloogia- ja sotsiaalmeediafirmade eneseregulatsiooni eestkõneleja. Pärast skandaali puhkemist seoses andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica tegevusega miljonite Facebooki kasutajate andmete kogumisel ütles Cook, et eneseregulatsioonist jääb tehnoloogiasektori puhul selgelt väheks.

Facebook on püüdnud tõrjuda kriitikat oma võime kohta kaitsta kasutajaandmeid ja on astunud samme platvormi kaitsmiseks valeuudised levitavate kontode vastu, iseäranis seoses valimistega.

Rääkides soolisest võrdõiguslikkusest töökohtadel ütles Cook, et ehkki tehnoloogiasektoris on olnud mitmekesisus seis olnud üldiselt hea, domineerib seal siiski meestekeskne kultuur. Ta avaldas siiski lootust, et olukord paraneb ja naised pääsevad tulevikus rohkem pildile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: