Tootjahinnad tõusid oktoobris aastaga 2,8 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tootmine.
Tootmine. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid oktoobris võrreldes septembriga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 2,8 protsenti.

Tootjahindu mõjutas oktoobris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises ja mäetööstuses, samuti hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, teatas statistikaamet.

2017. aasta oktoobriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, puidutöötlemises ning kütteõlide tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnad tõusid oktoobris võrreldes septembriga 0,8 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 2,9 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam mineraalsete kütuste, elektroonikaseadmete ja turbatoodete hind, samal ajal langes elektrienergia, mootorsõidukite osade ja lisaseadmete hind.

Impordihinnad tõusid oktoobris võrreldes septembriga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 4,3 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam toormetsa, naftasaaduste ja jalatsite hind, samal ajal langes elektrienergia, kummi- ja plasttoodete hind.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: