Ettevõtlussektori kasum kasvas kolmandas kvartalis aastaga 21 protsenti

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ettevõtlussektori kogukasum oli tänavu kolmandas kvartalis 871 miljonit eurot ehk 21 protsenti suurem kui aasta varem samal ajal.

Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes suurenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid töötleva tööstuse, kinnisvara- ja kaubandusettevõtted, teatas statistikaamet.

Ettevõtted müüsid tänavu kolmandas kvartalis kaupu ja teenuseid 15,5 miljardi euro eest ehk 12 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Ettevõtlussektori müügitulus on suurim osatähtsus kaubandus- ja töötleva tööstuse ettevõtetel, kelle müügitulu kasvas möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes vastavalt 11 protsenti ja kuus protsenti.

Ettevõtete kulud olid eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 12 protsenti, sealhulgas tööjõukulud 11 protsenti suuremad. Hõivatute arv kasvas aastaga neli protsenti ja töötatud tundide arv kaks protsenti.

Ettevõtlussektori tööviljakus puhta lisandväärtuse alusel oli hõivatu kohta keskmiselt 6200 eurot kvartalis, mis on kümnendiku võrra suurem kui aasta varem samal ajal.

Eelmise aasta kolmandas kvartalis investeerisid ettevõtted 541 miljonit eurot, mida on 13 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal. Peamiselt investeeriti masinatesse ja seadmetesse ning ehitistesse.

Suurimad investeerijad olid töötleva tööstuse, energeetika-, kinnisvara- ning kaubandusettevõtted, kes kokku tegid enam kui poole ettevõtete koguinvesteeringutest.

Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes suurenesid investeeringud ehitistesse, transpordivahenditesse ning masinatesse ja seadmetesse. Ülejäänud investeeringud vähenesid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: