Aasta kodanik on maailmakoristuspäeva eestvedaja Eva Truuverk

Kolmapäeva õhtul kuulutas kultuuriminister Indrek Saar kodanikupäeva tseremoonial aasta kodanikuks Teeme Ära maailmakoristuspäeva ühe initsiaatori ja eestvedaja Eva Truuverki.

Tänavuse aasta kodaniku konkursi moto oli "Ühine riik liidab", mis lähtus Eesti Vabariigi 100. aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.

"Tunnustan vastset aasta kodanikku Eva Truuverki, kelle juhtimisel kinkisid tugeva visiooniga, teotahtelised, endasse ja kaaskodanikesse uskuvad Eesti kodanikud kogu maailmale puhtama keskkonna ja uue võimsa tava, ülemaailmsed koristustalgud. Nad andsid ühtlasi ka meile usku ja kinnitust juurde, et väike suudab korda saata suuri asju – liita ühise eesmärgi ja väärtuste nimel tegutsema terve maailma," ütles minister Saar.

 

Aasta kodaniku aunimetuse pälvinud Eva Truuverk ise sõnas, et võtab aasta kodaniku tunnustuse vastu kõigi Teeme Ära maailmakoristamisse panustanud inimeste esindajana.

"Usun, et Eesti 100. sünnipäeva puhul tegime tõesti suure kingituse Eestile ja kogu maailmale, tuues ühiselt koristama kokku 17 miljonit kodanikku 158 riigis. See on suurim aktsioon, mida eestimaalased kunagi on meie planeedil korraldanud. Suur tänu kõikidele mõttekaaslastele, osalistele ja partneritele, kelle abiga see võimalikuks sai," ütles Truuverk.

Aasta kodanik 2018 aunimetusele esitati kokku 14 kandidaati. Aunimetusega kaasneb sümboolne rahaline preemia ning alati ka Reti Saksa miniskulptuur "Ühiskonna õis".

Aasta kodaniku tava algatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo 2003. aastal ning tänavu anti aunimetus välja 16. korda. Varasemate aasta kodanikega saab tutvuda kultuuriministeeriumi veebilehel.

Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: