Välistudengite Tallinna koristuskampaaniaga on liitunud ka kohalikud

Kuigi ametlikud maailma koristustalgud said juba sügisel peetud, koguneb grupp entusiaste iga mõne nädala tagant, et üheskoos koristada Tallinna randu. Alguses valdavalt välismaistest tudengitest koosnenud sõpruskond on kasvanud ja järjest rohkem lisandub sinna eestlasi.

Pühapäeval kogunes umbes kolmkümmend inimest Stroomi randa eesmärgiga võimalikult palju prügi rannast ära korjata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samamoodi on koos käidud juba mullu novembrist saadik ja kuigi Facebooki grupi People for the Sea ehk "inimesed mere heaks" eestvedaja, vahetusüliõpiane Anna, on Eesti tolmu jalgelt pühkinud, kogunetakse prügitalgutele ikka veel.

"Me leidsime Facebookist kuulutuse ja tulime siia prügi korjama, koos lastega, nad on küll natuke külmunud. See siin on minu tütar ja seal kaugemal on minu poeg. Jah, palju on klaasi, aga muud prahti on vähe, seega inimesed on üleüldiselt tublid, viskavad vähe prügi maha, aga klaasi on tõesti palju. Tõenäoliselt on vaja mingit masinat selle välja korjamiseks, sest kätest jääb siin väheks," kommenteeris Aleksandr, talguline Leedust.

Info koristustalgutest on levinud ka suust suhu. Näiteks Kamerunist pärit Yazeed tuli appi, sest sõber kutsus. "On küll natuke külm, aga kui koristamine lõpeb, siis on meil teed, kohvi ja kooki," lisas ta.

Paljud talgulised on tudengid, aga järjest on lisandunud välismaalasi, kes on püsivalt Eestis tööl.

"Ainult umbes 10 protsenti on eestlased, kõik ülejäänud on Inglismaalt, Saksamaalt, Iraanist, Türgist, Aserbaidžaanist, väga palju on Euroopast. Tegime umbes kuus korda Linnahalli juures, Pirital ja nüüd esimest korda Stroomi rannal," rääkis eestlanna Marika.

People for the sea ootab kõiki Läänemere puhtusest hoolivaid inimesi endaga ühinema, sest prügi meie randades kahjuks jagub.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: