G-20 kohtumisel osaleb ka Saudi Araabia kroonprints

{{1543686480000 | amCalendar}}

G-20 liidrid on Argentiinas Buenos Aireses kahepäevasel tippkohtumisel. Sellest võtab osa rohkelt rahvusvahelist meelepaha pälvinud Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman.

Meedias on suurt vastukaja pälvinud Venemaa presidendi Vladimir Putini jõulised žestid kohtumisel Saudi printsiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA president Donald Trump jättis Kertši väinas toimunud intsidendi tõttu kohtumise Putiniga ära.

Samas heidetakse Trumpile ette, et just tema lõhkus oma kaubandus-sõdadega ja kliimaküsimuste eiramisega G20-ne varasema ühtsuse.

G20 juhid tegid lõppavalduse kaubanduse, kliima ja rände vallas

G20 riikide liidrid leppisid Argentinas laupäeval lõppeval kahepäevasel tippkohtumisel kokku lõppavalduses kaubanduse, kliima ja rände vallas.

Lõppavaldusest jäid välja varasemad lubadused võidelda protektsionismiga ning täita mitmepoolse kaubandussüsteemi reegleid. Tekst väljajätmise taustal on USA kaubandusvaidlus Hiinaga.

Avalduses tunnustatakse ainult "mitmepoolse kaubandussüsteemi panust" ja lisatakse, et sellest on "jäämas vajaka" majanduskasvu ja töökohtade kasvu vallas.

Lisaks lubasid kõik riigid peale USA rakendada "tagasipöördumatut" Pariisi kliimalepet.

Dokumendis öeldakse, et kuigi teised riigid toetavad lepet, siis "Ühendriigid kordavad oma otsust lahkuda Pariisi leppest".

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: