Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jüri Ratas taunib Eesti poliitikas lahvatanud vägivalda

Peaminister vägivalda hukka mõistmas.
Peaminister vägivalda hukka mõistmas. Autor/allikas: Kuvatõmmis videost.

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) teatas sotsiaalmeedias, et löömine ja vaenamine pole eestlastele omased ning loodab, et teist inimest löönud kahetsevad seda oma südames.

Peaminister postitas Facebooki videoavalduse, milles avaldab nördimust, et EKRE meeleavaldusel läks löömaks.

"Viimastel nädalatel Eesti avalikkuses ja ühiskonnas toimunu teeb mind siiralt väga kurvaks. Meie inimestele ei ole ligimese tõukamine, löömine, viha ega üksteise vaenamine ühelgi moel omased. Kuidagi märkamatult on need saanud aga nii tavaliseks eestimaalaste arvamustes, ajalehtede pealkirjades, sotsiaalmeedia postitustes, kuid mis kõige hullem – tegudes," kirjutab Jüri Ratas.

"Ma usun, et teist inimest löönud ja sellele kaasa elanud inimesed tunnevad oma südames kahetsust. Meist keegi ei sooviks sellist kohtlemist iseendale ega oma lähedastele. Kui osad ühiskonna liikmed tunnevad, et peavad kasutama vägivalda ning teised seda õigustavad, siis pole me keegi suutnud piisavalt hästi oma ülesannet täita. Meil kõigil tuleb juhtunust õppida," leiab peaminister.

Ta lisab, et saja-aastane Eesti on piisavalt tugev, et märgata, mõista ja ikkagi üheskoos targemana edasi minna.

"Meil on ühised väärtused ja suund, kuhu liikuda. Soovime ehitada riiki, kus on hea ja turvaline elada. Ühiskonda, mille iga liige saab tunda end õnneliku ja hoituna. Me suudame seda ainult ühiselt – igaüks eraldi ja kõik koos – panust andes," lisab Ratas oma läkituses.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: