Tööstustega omavalitsused hakkavad keskkonnatasudest raha saama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kalle Palling
Kalle Palling Autor/allikas: ERR

Riigikogu muutis kolmapäeval Keskkonnatasude seadust nii, et alates 2020. aastast laekub osa tööstuste riigile makstavatest keskkonnatasudest neile kohalikele omavalitsustele, kus tööstused asuvad, teatas riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Kalle Palling.

"Riigikogu tegi täna ajalugu. Alates 2020 aastast laekub Ida- Virumaa omavalitsustele igal aastal ca. 2,5 miljonit eurot täiendavat tulu," kirjutas Palling Facebookis.

"Selleks, et suurtööstus saaks ka tulevikus areneda, otsustasime luua süsteemi, kus riigile makstavatest keskkonnatasudest laekub osa tagasi nendele omavalitsustele, kus tööstust arendatakse. Seni on Ida- Virumaa omavalitsused saanud tasu kaevandustegevusest. Aga juhul, kui tööstus ja kaevandus ei asunud samas omavalitsuses ei laekunud tööstuselt ühtegi eurot. Selleks mõtlesimegi koostöös Ida- Virumaa omavalitsusliiduga välja parema lahenduse," selgitas Palling.

Pallingu sõnul võiks sarnast lähenemist tulevikus kasutada ka teiste suure mõju ja häiringuga ettevõtmiste puhul. Olgu selleks siis puidu väärindamine või tuuleparkide rajamine avamerel või maismaal. "Vastasel juhul võime tööstuse arendamisel Eestis sümboolselt punkti panna," sõnas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: