Lennujaam ehitab reisiterminali kaks korda suuremaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1545319740000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna Lennujaam avas neljapäeval Eesti suurima parkimismaja, mis mahutab 1200 autot. Kuna Eesti õhuväravat läbivate külastajate arv on pidevalt kasvanud, kavatseb lennujaam ehitada ka reisijate terminali kaks korda suuremaks.

Alates reedest külastajatele avatud parkimismaja mahutab autosid varasemast kolm korda enam. Parkimismajas on otsepääs terminali, digitaalne vabade kohtade süsteem ja autonumbri tuvastus, mis kõik muudavad parkimise mugavaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout' sõnul tekitas vajaduse uue parkimismaja järele kasvav reisijate arv. Teisalt on 13 miljonit eurot maksma läinud parklaehitus osa suurest lennujaama rekonstrueerimisprojektist.

"Nelja aasta jooskul - 2016 kuni 2020 - me investeerime kokku üle 120 miljoni euro ja nüüd see üks suuremaid objekte on tänane parkimismaja. Tehtud on nii lennuliiklusala, uus VIP tsooon, julgestusala. Mis seisab meil ees? Kohe-kohe asume laiendama reisiterminali, sest tegelikult meie reisiterminal on kunagi ehitatud, projekteeritud ainult 2,6 miljoni reisija jaoks, aga selle aasta lõpus tervitab Tallinna lennujaam juba kolme miljonit reisijat," selgitas Mürk-Dubout.

Pikemas perspektiivis soovib lennujaam teenindada viit kuni kuut miljonit reisijat aastas. Sisuliselt kaks korda suuremaks muutuv terminal hakkab laienema hiljuti rajatud lennujaama trammiliini suunas.

"Tegelikult trammi ühistranspordikeskus ja terminal saavad liidetud ja siis omakorda 90-kraadise nurga all hakkab see terminal ka uute värvate ja perrooniala mõistes laienema ida suunas," ütles Mürk-Dubout.

Ta lisas, et kuna käimas on alles tasuvusuuring, pole juurdeehituse maksumus teada, kuid see jääb kümnetesse miljonitesse.

Tallinn on minemas vastava planeeringu algatamise teed, ütles linnaarhitek Endrik Mänd.

Laiemas plaanis kujuneb Ülemiste piirkonnast Eesti olulisim transpordisõlm.

"Absoluutselt nii see on. Lisaks meie õhuväravale saab siin olema ju läheduses raudteevärav ja miks mitte ka tuua siia bussliinid. Selles mõttes tõenäoliselt Tallinna ja kogu Eesti külastaja jaoks sadama kõrval saab see piirkond olema kõige olulisem värav," rääkis Mänd.

Järgmise sammuna kuulutatakse piirkonnas peatselt välja uus Rail Balticu terminali arhitektuurikonkurss, kuna eelmine kukkus hankesegaduste tõttu läbi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: