Sisekaitseakadeemia tasuta eesti keele kursuste kohad täitusid kiiresti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Sisekaitseakadeemia hakkab tulevast aastast kodakondsuse taotlejatele Ida-Virumaal ja Tallinnas eesti keele õpet pakkuma ning esimese ööpäevaga registreeris end nende kursustele 200 inimest.

Kodakondsuseks vajaliku B1 tasemel keeleõppe huviliste arv kasvab iga päevaga, rääkis sisekaitseakadeemia nõunik Jana Kondrašova "Aktuaalsele kaamerale".

"Huvi on üsna suur. Täna, kui ma kontrollisin seda arvu, oli see juba rohkem kui 300 avaldust. Huvi on väga suur sellepärast, et need on tasuta kursused," lausus ta.

Sisekaitseakadeemia sõlmib tasuta keeleõppeks lepingu vaid nende inimestega, kes hakkavad taotlema kodakondsust ja vastavad selle taotlemise tingimustele, näiteks on Eestis elanud vähemalt viis aastat elamisloa või elamisõiguse alusel.

Avalduse keeleõppeks esitas ka Natalja Aal, kelle pere kolis Venemaalt Eestisse nelja aasta eest. Sisekaitseakadeemia pakutud kursust nimetas ta haruldaseks võimaluseks õppida keelt, et taotleda kodakondsust.Eesti keelt on ta juba proovinud õppida.

"Käisime kursustel. Arvestades seda, et aitan lapsel, kes siin eesti keeles õpib, koolitükke teha, siis võib öelda, et olen sellega tegelenud. Aga muidugi on seda Narvas raske teha, sest siin ei ole keelekeskkonda. Loodan, et need kursused aitavad," lausus Aal.

Kursused algavad veebruaris. Kui avalduste täitmine jätkub sama tempokalt nagu esimese kolme päevaga, on kohtade arv kohe-kohe täitunud.

"Meil esialgne plaan oli 400 inimest aastas, aga praegu juba on laekunud 300 avaldust ja me rääkisime siis ministriga, et võimalusel me proovime leida ka võib-olla võimalusi ja taotleda lisaraha," sõnas Kondrašova.

Keeleõppeks on sisekaitseakadeemiale järgmiseks aastaks ette nähtud 1,3 miljonit eurot. Avaldusi on õppimiseks esitatud põhiliselt Ida-Virumaalt ja Tallinnast, üksikuid on tulnud ka teistest linnadest.

Sisekaitseakadeemiaga keelekursuste pakkumiseks koostööd teinud Integratsiooni Sihtasutuse juht Irene Käosaar ütles, et huvi eesti keelt õppida pole kõrge ainult nende seas, kes vajavad seda kodakondsuse taotlemiseks.

"Me näeme, et eesti keele kursused, mida pakub integratsiooni sihtasutus, lihtsalt haaratakse laiali paari tunni jooksul ehk siis nõudlus on hetkel palju suurem kui pakkumine, vaatamata sellele, et pakub ju ka töötukassa, nüüd ka sisekaitseakadeemia," tõdes Käosaar.

Erinevatel kursustel õppis Käosaare sõnul sel aastal eesti keelt 8000 inimest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: