USA valitsusasutuste töö osaline seiskumine võib venida uude aastasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muu hulgas on suletud rahvusarhiiv.
Muu hulgas on suletud rahvusarhiiv. Autor/allikas: Andrew Caballero-Reynolds/AFP Photo/Scanpix

USA valitsusasutuste töö osaline seiskumine võib venida uude aastasse ja järgmisse kongressi, ütles Valge Maja eelarvedirektor Mick Mulvaney pühapäeval.

"On väga võimalik, et see seiskumine võib minna üle 28. detsembri ja uude kongressi," ütles Mulvaney telekanali Fox saatele "Fox News Sunday".

Tegemist on kolmanda osalise seiskumisega sel aastal, kuigi kongressi mõlemad kojad on veel Trumpi vabariiklaste kontrolli all. Demokraadid saavad novembris peetud vahevalimiste tulemusel uues, 3. jaanuaril tööd alustavas esindajatekojas enamuse.

Trump, kes tühistas eelarvevaidluste tõttu oma pühadepuhkuse Floridas, on keeldunud heaks kiitmast rahastust, mis ei taga viie miljardi dollari eraldamist Mehhiko piirimüürile. Demokraadid on müüri vastustanud ja nõudnud raha suunamist piirirajatiste tugevdamiseks.

On ebaselge, kui kaua seisak kestab, kuid väljavaated on kehvad. Kongressi demokraatide hinnangul mõjutab seisak Ühendriikide 2,1 miljonist föderaaltöötajast umbes 800 000. 

Tasuta puhkusele läheb umbes 380 000 valitsusametnikku, neist 52 000 maksuametist.

Koju saadetakse ka 80 protsenti rahvusparkide teenistuse töötajaist, 96 protsenti kosmoseagentuuri NASA ja 86 protsenti kaubandusministeeriumi töötajaist. 

Veel 420 000 inimest jäävad tööle palgata, neist 41 000 õiguskaitse ja parandusasutuste ametnikku, aga ka teisi, nagu lennundus- ja postitöötajad.  

Seisak puudutab sisejulgeoleku-, transpordi-, kaubandus-, välis- põllumajandus, sise-, rahandus- ja elamuehitusministeeriume. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: