USA president võib leppida piiritara puhul ka väiksema summaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jared Kushner, Mick Mulvaney ja Mike Pence.
Jared Kushner, Mick Mulvaney ja Mike Pence. Autor/allikas: SCANPIX / AP

President Donald Trump võib USA ja Mehhiko piiritara puhul leppida ka mõnevõrra väiksema summaga, andis pühapäeval mõista Valge Maja personaliülema kohusetäitja ja eelarvejuht Mick Mulvaney.

Mulvaney sõnul ootab ta vastust senati demokraatide liidrilt Chuck Schumerilt, kellele ta tegi piiritara osas vastupakkumise.

Demokraadid on siiski juba maininud, et ei kavatse nõustuda.

Mulvaney ütles varem päeval, et USA valitsusasutuste töö osaline seiskumine võib venida uude aastasse ja järgmisse kongressi.

"On väga võimalik, et see seiskumine võib minna üle 28. detsembri ja uude kongressi," ütles Mulvaney telekanali Fox saatele "Fox News Sunday".

Trump, kes tühistas eelarvevaidluste tõttu oma pühadepuhkuse Floridas, on keeldunud heaks kiitmast rahastust, mis ei taga viie miljardi dollari eraldamist Mehhiko piirile. Demokraadid on müüri vastustanud ja nõudnud raha suunamist piirirajatiste tugevdamiseks.

On ebaselge, kui kaua seisak kestab, kuid väljavaated on kehvad. Kongressi demokraatide hinnangul mõjutab seisak Ühendriikide 2,1 miljonist föderaaltöötajast umbes 800 000.

Tasuta puhkusele läheb umbes 380 000 valitsusametnikku, neist 52 000 maksuametist.

Koju saadetakse ka 80 protsenti rahvusparkide teenistuse töötajaist, 96 protsenti kosmoseagentuuri NASA ja 86 protsenti kaubandusministeeriumi töötajaist.

Veel 420 000 inimest jäävad tööle palgata, neist 41 000 õiguskaitse ja parandusasutuste ametnikku, aga ka teisi, nagu lennundus- ja postitöötajad.

Seisak puudutab sisejulgeoleku-, transpordi-, kaubandus-, välis- põllumajandus, sise-, rahandus- ja elamuehitusministeeriume.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: