Valge Maja ja kongress pole tööseisaku lõpetamisele lähemale jõudnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Silt riigiarhiivi ees Washingtonis.
Silt riigiarhiivi ees Washingtonis. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Valge Maja ja USA kongress ei ole jõudnud lähemale valitsusametite ajutise tööseisaku lõpetamiseks.

Kongresmenid on pühade ajaks Washingtonist lahkunud ning neile on antud teada, et hääletusele ilmumiseks teavitatakse neid 24 tundi ette. Kuigi neljapäeva pärastlõunal toimus senati istung, siis seal viibisid vaid vähesed senaatorid ning mingitele kokkulepetele vabariiklaste ja demokraatide vahel ei jõutud.

Pärast nädalavahetust ja kaht riigipüha oli kolmapäev esimene tööpäev, kui seisak riigiametnikke mõjutas.

Kuigi senat jõudis möödunud nädalal parteideülesele leppele jätkata valitsusametite rahastamist veebruarini ja eraldada piirikaitseks 1,3 miljardit dollarit, lükkas Trump selle tagasi, kuna plaan ei näinud ette müüri rajamist. Trump nõuab müüri jaoks 5,7 miljardit dollarit.

Kolmapäeval ütles ta Iraaki väisates, et "teeb mida iganes tarvis", et saada piirimüüri rajamiseks rahastust.

Neljapäeval tagasi USA-sse jõudes säutsus Trump, et USA-Mehhiko piirimüür on hädavajalik.

"Kas demokraadid saavad aru, et enamik inimesi, kes palka ei saa, on demokraadid?" kirjutas Trump sotsiaalmeedias.

Samas väitis Trump ka, et föderaalametnikud toetavad seisakut ja mõned neist olla talle öelnud, et see peaks kestma, kuni saadakse rahastus piirimüürile.

Föderaaltöötajate ametiühingu International Federation of Professional and Technical Engineers juht Paul Shearon lükkas Trumpi väited tagasi ja ütles, et ametiühing ei ole kuulnud ühestki seisakut toetavast töötajast. "Enamik näevad seda kui oskamatust," ütles ta.

Valitsusametite osaline tööseisak algas laupäeval ja see mõjutab üheksat ministeeriumi ja kümneid föderaalameteid. Umbes 420 000 töötajat on seetõttu tööl palgata, samas kui 380 000 töötajat saadeti palgata puhkusele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: