Tapal teenistust alustavad belglased iseloomustavad end visade võitlejatena ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jaanuaris alustavad Tapal NATO lahingugrupis esmakordselt teenistust Belgia kaitseväelased.

Belglased iseloomustavad end visade ja mitmekesiste oskustega võitlejatena ning ootavad missioonilt koostöö harjutamist Eesti ja lahingugrupi juhtriigi Suurbritannia sõduritega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Belgia kuulsa Ardenni Küttide pataljoni kodubaas asub riigi lõunaosas, sealt kümnekonna kilomeetri kaugusel algab metsane mäestik - Ardennid.

"Aktuaalse kaamera" võttis staabi ees vastu metssiga Aphrodite. Metssiga on Ardennide ja ka Ardenni Küttide vapiloom.

Ardenni Küttide kodubaasis Marche-en-Famenne´is Lõuna-Belgias käivadki viimased ettevalmistused, masinad pannakse varsti laeva peale ja tuuakse Klaipeda sadamasse.

Belglased võtavad Eestisse kaasa veidi alla saja lahingu- ja toetusmasina, tankitõrjeraketid ja miinipildujad. Sõdureid tuleb üle 250, neist 150 siinsest pataljonist, ülejäänud sada teistest Belgia väeüksustest.

"Mina ootan kogemuste vahetamist brittide ja eestlastega. Et töötada koos ja õppida üksteiselt," ütles kompaniiülemast kapten Jean-Philippe Brennet.

Ta ütles, et neile on oluline osaleda NATO missioonil ja näidata oma solidaarsust Balti riikidega. Eestis niiöelda luurel käies üllatas teda asjaolu, et Eesti on Belgiaga võrreldes suur riik pindalalt, aga kordades väiksem rahvaarvult.

Omamoodi väljakutseks kujuneb Eesti talv. "Meil on tõepoolest piisavalt sooje riideid kaasas ja meil on ka kohapeal instruktor, kes nõu annab. Olen palunud appi Eesti instruktori, kes jagab oma kogemusi, mis meile sellel missioonil on väärtuslikud," ütles Brennet.

Ardenni kütid on uhked oma ajaloo üle. Sellesse on jäänud visa võitlus Natsi-Saksamaa vastu, üle kahekümne välismissiooni kõikjal maailmas tänapäeval ja julgeoleku tagamine koduse Brüsseli tänavatel.

Pataljoni ülema, kolenelleitmant Damien Lathuy iseloomustuse oma meeste kohta võiks kokku võtta sõnaga visadus.

"Võib öelda, et Ardenni Kütid on niiöelda maalähedased sõdurid, nad on harjunud töötama maastikul väheste vahenditega. Meid tuntakse ka mitmekesisuse poolest, oleme võimelised täitma väga erinevaid ülesandeid. Sõdurid on füüsiliselt väga heas vormis ja peavad vastu igasugustele ilmaoludele. Ja meid iseloomustab väga tugev meeskonnavaim," rääkis Lathuy.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: