Tartumaal hukkus tulekahjudes kolm inimest

{{1545904320000 | amCalendar}}
Tuleroaks langenud elumaja Raigastes
Tuleroaks langenud elumaja Raigastes Autor/allikas: Lõuna päästekeskus

Neljapäeva puhkes tulekahju kahes elumajas Tartumaal, põlengutes hukkus kolm vanainimest.

Kell 9.24 sai häirekeskus teate, et Elva vallas Raigaste külas põleb ühekorruseline elumaja. Päästjate saabudes ulatus leek maja ühest aknast välja. Hoonesse sisenenud päästeameti suitsusukeldujad tõid välja maja sisemise välisukse juurest leitud 71-aastase hukkunud naisterahva.

Majas põles hoiuruumi sisustus, kuulda oli ka töötava suitsuanduri häiresignaali. Tulekahju tagajärjel hävis hoiuruum, ülejäänud ruumid said kuuma- ja suitsukahjustusi. Tulekollete leidmiseks ja kustutamiseks avasid päästjad osa karkassmaja välisseinast. Põlengu tekkepõhjuseks oli päästjate hinnangul hooletu suitsetamine, kuna hukkunud naisel oli kombeks suitsetada hoiuruumis.

Tules elamiskõlbmatuks muutunud elumaja Äksis, seal hukkus leekides kaks inimest. Autor: Lõuna päästekeskus

Kell 10.22 teatati, et Tartu vallas Äksi alevikus tuleb ärklikorrusega elumaja katuse alt suitsu. Kuue minutiga kohale jõudnud päästjad sisenesid kohe majja, kust leiti hukkunud 85-aastane mees. Kustutustööde käigus leiti tunni aja pärast veel hukkunud 82-aastane naisterahvas. Tulekahju kustutati kella 14.25-ks.

Põlengus said siseruumid tugevaid kuuma- ja veekahjustusi ning maja muutus elamiskõlbmatuks. Kohal käinud menetlusinspektori sõnul oli tulekahju alanud juba öösel ning ilmselt pikemat aega vindunud, kuni seda väljas märgati. Ruumides oli ka suitsuandur, kuid selle töökorrasolek kinnitust ei leidnud. Tulekahju tekkepõhjuseks oli rike pesumasina elektrisüsteemis.

Sel aastal on Eestis tulekahudes hukkunud juba 49 inimest, mis on kümme inimest rohkem kui eelmisel aastal kokku.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: