Tuleõnnetuste ja neis hukkunute arv sel aastal Eestis kasvas

Foto: Päästeamet

Tulekahjude ja tules hukkunute arv Eestis on viimastel aastatel üldiselt langenud, kuid kohe lõppev aasta on jälle kurvem.

Tulekahjude arv langes varasema aastaga võrreldes nii aastal 2015, 2016 kui ka 2017. Üle-eelmisel aastal oli Eestis 4926 tulekahjut ning eelmisel aastal 4602 põlengut. Tänavu on registreeritud juba 5245 tulekahju. Viimati oli põlenguid rohkem kui 5000 aastal 2015.

Ka tules hukkunute arv on sel aastal selgelt kasvanud. Tänavu on hukkunud 50 inimest, samas kui eelmisel aastal hukkus 38 inimest ning aasta varem 39 inimest.

Vingugaasi tagajärjel juhtunud õnnetusi on tänavu registreeritud sama palju kui kahel varasemal aastal kokku. Tänavu 14, kahel eelmisel aastal oli vingugaasiõnnetusi seitse.

Nendes õnnetustes on tänavu hukkunud viis inimest ehk sama palju kui üle-eelmisel aastal. Eelmisel aastal hukkunuid polnud.

Viimane ränk päev oli neljapäeval, kui Tartumaal hukkus kahes tulekahjus kolm inimest. Enne seda novembris hukkus Viljandimaal aga ühes tulekahjus kolm inimest. Tuleõnnetuste ohvriks on langenud sagedasti vanemaealised liikumisraskusega inimesed.

"Samamoodi pensioniealised ja see tekkepõhjus on enamustel juhtude ikkagi olnud hooletus suitsetamisel ja suitsetamine magamisasemel. Ja nende vanemaealiste inimestega sündmuste osas on meil ka sellised näiteid, kus inimestel on näiteks kodus suitsuandur olemas, aga probleemne on olnud see, et inimesed ei ole jõudnud eluruumist väljuda," ütles päästeameti päästetööde osakonna juhataja Martin Lambing.

Lahtise tule kasutamisel tekkinud hooletuses on Lambingi sõnul oma osa ka tarbitud alkoholil.

Toidu valmistamisest on tänavu Eestis tekkinud kolm korda rohkem tulekahjusid kui eelmisel aastal. Põlenguid on olnud ka küttesüsteemide või elekriseadmete rikete tõttu,kuid viimasel puhul on Lambingi sõnul tegemist pigem õnnetute asjaolude kokku langemisega. Paraku kasvab gaasiõnnetuse arv.

"Neid sündmusi on olnud rohkem, kui väljakutseid. Me räägime praegu mitmesajast juhtumist aastas ja siinkohal me püüame ka inimeste teadlikkust tõsta seoses tegelikult ka gaasi seonduvates ohtudes ennekõike vingukaasiga ja jällegi siinkohal elu aitab päästa vingugaasiandur," lausus Martin Lambing.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: