Sven Mikser ei huvitu Euroopa Parlamendi saadiku kohast

Sven Mikser valitsuse pressikonverentsil.
Sven Mikser valitsuse pressikonverentsil. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaaldemokraadist välisminister Sven Mikser lubab vajadusel oma erakonda Euroopa Parlamendi valimistel toetada, kuid andis mõista, et ei ole eurosaadiku kohast huvitatud.

"Meil on väga tublisid ja väärikaid kandidaate ja ma kindlasti olen vajadusel valmis toetama neid ka Euroopa Parlamendi valimistel, aga ma ei ole tänasel päeval endale seda sihti küll seadnud," rääkis Mikser usutluses BNS-ile.  

"Ma olen praegu täielikult keskendunud selle valitsuse lõpukuude töödele ja tegemistele ning andnud erakonnale lubaduse kandideerida riigikokku," ütles Mikser.

"Kuna nimekirjad on erakondadel mõnevõrra pikemad kui isegi see seitse kohta, mis meile nüüd uues Euroopa Parlamendis on eraldatud, siis ilmselt oma välis- ja julgeolekuprofiiliga ma võiksin olla erakonnale abiks ja kasuks, aga ma näen hea meelega, et Marina Kaljurand on meie esinumber, hoiab seda lippu kõrgel ja veab meie tublit tiimi nendel valimistel. Olen vajadusel talle abiks," lisas Mikser. 

Küsimusele, kas sotsiaaldemokraatide teine number Kaljuranna järel võiks olla erakonna nimekirjas riigikokku kandideeriv praegune Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand, tunnistas Mikser, et see pole otsustatud.

"Seda ei ole otsustatud, eks me seda hakkame alles otsustama, kes meil on ja kas ... Mina ei ole (temaga) vestelnud, ma eeldan, et erakonna esimees (Jevgeni Ossinovski - BNS) ehk on rääkinud Indrek Tarandiga, kas ta üldse kavatseb kandideerida Euroopa Parlamenti. Olles kaks perioodi seal olnud, siis inimesel võib ju olla ka muid huvisid ja väljakutseid. Samas ei saa välistada, et ta pürib veel üheks perioodiks," rääkis välisminister. 

Tarand on kahel korral üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideerides kogunud isikumandaadi jagu hääli.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad järgmise aasta 26. mail. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: