Moskvas vahistatud ameeriklase pere kinnitab tema süütust

{{1546397940000 | amCalendar}}
Venemaal kinni peetud Paul Whelan perekonna avaldatud fotol.
Venemaal kinni peetud Paul Whelan perekonna avaldatud fotol. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Moskvas spionaažis süüdistatuna vahistatud ameeriklase vend avaldas teisipäeval teate, milles kinnitab tema süütust.

"Me oleme lugenud artikleid Paul Whelani, meie poja ja venna vahistamisest Moskvas," kirjutas Twitteris David Whelan, kes ütles end olevat Pauli vend.

Postituses lisatakse, et Whelan oli erumerejalaväelane, kes oli läinud Venemaa pealinna pulma ja kellega pere oli kaotanud kontakti 28. detsembril.

"Me oleme äärmiselt murest tema julgeoleku ja heaolu pärast. Tema süütuses pole kahtlust ning me loodame, et tema õigusi austatakse," lisati avalduses.

Vene julgeolekuteenistus FSB teatas esmaspäeval, et nende töötajad pidasid Moskvas kinni USA kodaniku.

"28. detsembril tabasid FSB töötajad Moskvas luuramistegevuselt USA kodaniku Paul Whelani," teatas FSB.

FSB juurdlusvalitsus algatas Whelani suhtes kriminaalasja karistusseadustiku artikli 276 põhjal, mis näeb ette kuni 20-aastase vanglakaristuse.

Vene president Vladimir Putin süüdistas hiljuti lääneriike spionaažijuhtumite kasutamises üha võimsamaks muutuva Venemaa õõnestamiseks.

USA luureteenistused süüdistavad Moskvat sekkumises 2016. aasta presidendivalimistesse, tänavu septembris mõisteti Vene kodanik Maria Butina Ühendriikides süüdi tegutsemises ebaseadusliku välisagendina. Butinat ootab kuni kuuekuuline vanglakaristus ja pärast seda tõenäoliselt riigist väljasaatmine.

Pompeo: USA konsul peab Venemaal kinni peetud ameeriklasega kohtuma

USA loodab saada kiiresti konsuli ligipääsu Venemaal vahistatud endisele merejalaväelasele, keda kohalikud võimud süüdistavad spionaažis, ütles USA välisminister Mike Pompeo kolmapäeval.

"Kui kinnipidamine ei ole asjakohane, siis nõuame tema kohest tagasi saatmist," ütles Pompeo Brasiilias, kus ta osales uue presidendi ametisse vannutamisel.

"Me loodame, et lähitundidel saab konsul temaga kohtuda ja võimaluse asjast rohkem teada saada," ütles Pompeo.

"Oleme venelastele selgeks teinud meie ootuse, et saame süüdistuste kohta rohkem teada, et saada aru, milles teda süüdistatakse," lisas välisminister.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: