Moskva esitas vastusoovi USA saatkonna üleskutsele vabastada Whelan ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paul Whelan Moskva kohtus 22. jaanuaril.
Paul Whelan Moskva kohtus 22. jaanuaril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vene välisministeerium vastas USA Moskva saatkonna üleskutsele vabastada spioneerimises süüdistatav Paul Whelan, soovitades Washingtonil lasta vabaks Vene kodanikud Maria Butina, Viktor Bout ja Konstantin Jarošenko.

"P. Whelan tabati teolt, kui ta oli sooritamas oma ebaseaduslikku sammu, samal ajal kui V. Bouti, M. Butinat, K. Jarošenkot ja teisi venelasi on aastaid hoitud USA vanglates fabritseeritud süüdistuste alusel. Millal lõpeb nende inimeste hoidmine isolatsioonis ja neil lastakse koju minna?" küsis Vene välisministeerium Twitteris.

USA Moskva saatkond kutsus varem pühapäeval Venemaad vabastama Paul Whelani.

"Kaheksa kuud Lefortovo vanglas ja ikka veel pole tõendeid. On aeg lõpetada Paul Whelani hoidmine isolatsioonis. Laske Whelanil koju minna," ütles USA saatkond Twitteris.

USA esindajatekoja ja senati liikmed Michiganist esitasid kolmapäeval kongressile resolutsiooni, milles nõuti Whelani vabastamist või tema süüasjas tõendite esitamist.

Resolutsiooni autorid ütlesid neljapäeval pressikonverentsil, et USA on väga mures Whelani tervisliku seisundi pärast.

Whelan võeti Moskvas kinni eelmise aasta 28. detsembril. Talle esitati süüdistus spionaažis, mis võib tuua kaasa 10-20 aastase vanglakaristuse.

Hiljem selgus, et Whelan on ka Ühendkuningriigi, Iirimaa ja Kanada kodanik ning palus nende Moskva saatkondadelt abi.

Whelani vend David ütles, et endine merejalaväelane Paul läks Moskvasse pulma. Davidi sõnul palus pere abi USA kongressilt, saatkonnalt Venemaal ja välisministeeriumilt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: