Ühinemise lõpule viinud Luminor: kliendi jaoks ei muutu midagi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nordea sildi vahetamine Luminori oma vastu 2017. aasta septembris. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Uue aasta saabumisega lõpule jõudnud Luminori ühinemisprotsess panga klientide jaoks muudatusi kaasa ei too, kinnitas ettevõtte korporatiivsuhete juht Hedwig Meidra.

Luminor jätkab Balti riikides alates selle aasta 2. jaanuarist tegevust Luminor Eesti üksuse ning selle Lätis ja Leedus registreeritud filiaalide kaudu.

Meidra rääkis ERR-ile, et piiriülese ühinemise käigus on Luminor Läti ja Luminor Leedu varad ja kohustused läinud üle Eestis registreeritud Luminor Bank AS-ile.

"Seoses sellega täidavad pensionide depositooriumi funktsiooni Lätis ja Leedus edaspidi Luminor Bank AS-i Läti ja Leedu filiaalid. Lõppkliendi jaoks jätkub igapäevatöö ja klienditeenindus tavapäraselt," lausus ta.

Luminori grupi juhatuse esimees Erkki Raasuke ütles, et alates Luminori asutamisest on tegeldud ühinemisjärgsete protsessidega, mille seas on ka õiguslikud muudatused, et Balti riikide üksused täielikult integreerida.

"Koostöö järelevalveasutustega oli tulemuslik ning ühinemine viidi ellu kavandatud tempos," sõnas Raasuke.

Nüüdsest on Luminoril uus struktuur, juhtimismudel ning juhtkondades uued liikmed. Raasuke jätkab Luminor grupi juhatuse esimehena ning Nils Melngailis saab nõukogu esimeheks. Senine Luminor Eesti juht Gunnar Toomemets jätkab Luminor grupi privaatpanganduse segmendi juhina. Kerli Gabrilovica ja Andrius Načajus jätkavad vastavalt Luminori Läti ja Leedu filiaalide juhtimist.

Luminori Läti ja Leedu filiaalide klientidelt kaasatud hoiuseid ja nende paigutatud investeeringuid tagab alates kolmapäevast Eesti Tagatisfond.

Luminori piiriülese ühinemise leping allkirjastati eelmise aasta 29. märtsil ning 28. juunil saadi selleks Euroopa Keskpangalt lõplik heakskiit. Piiriülene ühinemine on viimane etapp DNB ja Nordea Baltimaade tegevuse ühendamisest.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja, mille turuosa hoiuseturul on 16 protsenti ja laenuturul 22 protsenti. Pangal on Baltikumis umbes miljon klienti ja 3000 spetsialisti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: