Euroopa Komisjon kiitis heaks Luminori müügi Blackstone Groupile

Luminor Eesti Liivalaia kontor.
Luminor Eesti Liivalaia kontor. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Euroopa Komisjon kiitis heaks Eestis, Lätis ja Leedus tegutseva Luminor panga müügi USA investeerimisfirmale Blackstone Group.

Komisjon jõudis järeldusele, et kavandatava tehingu tulemusena ei teki konkurentsiprobleeme, kuna selle mõju turustruktuurile on piiratud, seisab otsuseteates. Tehing vaadati läbi ühinemise läbivaatamise menetluse lihtsustatud korras.

Ettevõtja Luminor Bank tegevusalaks on finantsteenuste osutamine, sealhulgas jae- ja äripangandus, Eestis, Lätis ja Leedus. Blackstone on ülemaailmne varahaldaja ja finantsnõustamisteenuste osutaja.

Luminor pank moodustati Nordea ja DNB pankade Baltikumi üksuste ühendamisel. Selle omanikuks jäid ühiselt Nordea ja DNB. Möödunud aasta detsembris teatasid pangad, et müüvad 60-protsendilise osaluse 1 miljardi euro eest Blackstone Groupile. Nordea Bank AB ja DNB Bank ASA säilitasid tehingujärgselt kumbki 20-protsendilise osaluse, lisaks plaanis Nordea oma ülejäänud osaluse ka Blackstone'ile müüa.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja, mille turuosa hoiuseturul on 16 protsenti ja laenuturul 22 protsenti. Ettevõte on registreeritud Eestis ja sellel on filiaalid Lätis ja Leedus. Pangal on Baltikumis umbes miljon klienti ja 3000 töötajat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: