Luminor koondab Eestis 130 inimest

{{1549264140000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev / ERR

Kolmes Balti riigis tegutsev Luminor pank algatas kollektiivse koondamise, mille tulemusel kaotab selle aasta jooksul Eestis töö 130, Lätis 250 ja Leedus 420 pangatöötajat.

Pärast Nordea ja DNB pankade kolme riiki hõlmava ühinemise lõpuleviimist aasta alguses lihtsustab Luminor ümberkorralduste teises etapis äriprotsesse, vähendades juhtimistasandite arvu, et muuta juhtimisprotsessid lihtsamaks ja selgemaks ning kaotab kattuvad töökohad, teatas pank.

Suhtarvuliselt koondatakse kõigis Balti riikides enam-vähem ühepalju töötajaid, sest Leedu ja Läti üksuste töötajaskond on suurem. Eestis kaotab töö umbes viiendik Luminori töötajatest.

"Me alustasime poolteist aastat tagasi Luminori sünnil 3000 töötajaga ja me liitsime kuus panka kolmes riigis. Selle aasta alguses tegime ära piiriülese ühinemise, mis tähendab seda, et meil on Eesti pank koos Läti-Leedu filiaalidega," rääkis Luminor Grupi privaatpanganduse ja pensioniäri juht Gunnar Toomemets "Aktuaalsele kaamerale".

Vähenevad töökohad, mis pankade liitmise tõttu on ostunud kattuvateks, seda nii tehnoloogiliselt kui ka teenuste osas. Luminor on kollektiivsest koondamisest teavitanud töötukassat ja ametiühinguid.

"Me võtame väga tõsiselt seda, et muudatus mõjutab Luminori töötajaid. Läheneme igale töötajale individuaalselt, pakkudes neile nõustamist ja oleme rakendanud täiendavalt kompensatsioonipaketi lisaks sellele, mis on seaduses nõutav. Luminor maksab täiendavat kompensatsiooni," kinnitas Toomemets.

Muutusega loodetakse parandada Luminori konkurentsivõimet ja organisatsiooni efektiivsust, samuti vähendatakse tunduvalt tegevuskulusid ja meeskondade suurust ning otsitakse võimalusi uute digitaalsete lahenduste kasutamiseks.

Kollektiivne koondamine toimub 2019. aasta jooksul ning need viiakse läbi etapiviisiliselt.

Ametiühingu hinnangul toimub koodamisprotsess igati rahumeelselt.

"Luminor käitub töötajatega väga korrektselt. Meil on sõlmitud leping, kollekiivleping, mille puhul on koondatavatele töötajatele määratud lisahüvitised. Pluss siis koondamine toimub aasta jooksul, viimased koondamised tulevad 2020 jaanuaris. Me arvame, et nad leiavad uue töö, me kindlasti konsulteerime, aitame ja nõustame," ütles Eesti finantssektori töötajate liidu organisaator Risto Raudkivi.

Koos kindlustusspetsialistidega on tööturul 5000 finantstöötajat, mida on Eesti-suuruse riigi kohta Raudkivi hinnangul parasjagu. Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste pakkuja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: