Izmailova: mingi protsent riigieelarvest võiks minna rahvahääletusele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Züleyxa Izmailova Autor/allikas: ERR

Erakonna Eestimaa Rohelised esimees, Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova leiab, et mingi protsendi riigieelarvest võiks panna rahvahääletusele, et kasvatada inimeste vastutustunnet. Riigikokku pääsemisel ei välista rohelised koostööd ühegi erakonnaga.

"Mingi protsendi riigieelarvest võiks küll panna inimestele otsustamiseks," rääkis Izmailova "Esimeses stuudios".

Ta selgitas, et see annaks inimestele juurde vastutustunnet ja rohkem käidaks hääletamas, side kodumaaga oleks suurem.

"Üks asi, mis on vahepeal ära kadunud, et inimesed ei tunne, et neil oleks siin riigis võim. See oleks võimalus, kuidas seda tagasi anda, et sa hoolitsed selle eest, mida sa armastad, ja et sinu koduriik võiks olla sulle lähedal," sõnas Izmailova.

Võimalikest riigikogu koalitsioonipartneritest rääkides ütles roheliste juht, et veregrupi poolest on neil kindlasti rohkem ühist Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide kui parempoolsetega. Samas ei välista nad koostööd kellegagi.

"Meil on omad punased jooned: metsade raie, Rail Baltic ja taastuvenergiale üleminek. Kui keegi tahab meiega koalitsioonis sõbrustama hakata, peavad nad meiega arvestama. Me ei taha minna tüüpilist vastandumise teed, seda saastamist ja raiskamist ja kurjust on maailmas liiga palju ja see ei vii edasi, see ei ole konstruktiivne," ütles Izmailova.

Elurikkuse Erakonnast eristab rohelisi tema sõnul see, et rohelistel on rohkem kogemusi ja lisaks tundub Elurikkuse Erakond kalduvat paremale poole.

"Paremerakondi on meil praegu ülekülluses," lausus ta. "Meie peame väga oluliseks ka vähemuste õigusi ja üldse võrdõiguslikkust. Arvan, et need teemad ei ole nende laual."

Küsimusele, kas rohelised vahetasid Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni minnes oma põhimõtted kõrge palga vastu, vastas Izmailova eitavalt ja ütles, et nad on saanud linnavalitsuses teostada oma maailmavaadet ning see on hea võimul olemise praktika. "Oleme saanud hästi harjutada ka tulevaseks riigikoguks," lisas ta.

Selle kohta, et ühel hetkel olid rohelised Reidi tee ehituse tõttu plakatitega tänaval, aga siis, kui Izmailovast sai abilinnapea, võeti suured puud ilma mingi kärata maha, ütles ta, et plakatite tagant istuti lihtsalt ühise laua taha ja arutati, kuidas Reidi teed paremaks teha.

"Sinna tekkisid bussirajad, mida alguses polnud sinna planeeritud, ülekäigurajad, haljastus, mis kõrvale tuleb ja väga palju teisi väikseid detaile, mis teevad selle Reidi tee hoopis linlikumaks tänavaks," sõnas ta, kuid lisas, et tegemist on siiski kompromisslahendusega.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: