Venemaa süüdistab BBC-d terrorismiideoloogia levitamises

BBC.
BBC. Autor/allikas: Carl Court/AFP Photo/Scanpix

Venemaa meedia- ja sidejärelevalve amet süüdistas neljapäeval BBC-d terrorirühmituste ideoloogia levitamises oma venekeelse teenistuse veebiportaalide kaudu.

Roskomnadzor ütles end uurivat, kas BBC rikub seadust.  

Tegemist on järjekordse rünnakuga BBC vastu pärast seda, kui Briti ringäälinguregulaator Ofcom teatas mullu, et Vene telekanal RT on rikkunud erapooletuse reeglit.

"Oleme avastanud BBC venekeelsel võrguküljel materjale, mis edastavad rahvusvaheliste terrorirühmituste ideoloogiat (terrorist al-Baghdadi tsitaadid), märkis oma avalduses Roskomnadzor.

Abu Bakr al-Baghdadi on äärmusrühmituse ISIS juht. 

Venemaa seadused ei keela tsiteerimast terroristideks peetavaid isikuid, kuid igasuguse taoliste keelatud rühmituste mainimisega peab kaasnema märge, et see rühmitus on Venemaal keelatud. 

Amet lisas, et uurib, kas BBC edastatavad materjalid on kooskõlas Venemaa ekstremismivastase seadusega.

BBC kinnitas AFP-le, et BBC täidab seadusi ja reegleid täielikult igas riigis, kus tegutseb. 

Venemaa avalduses ei viidatud konkreetsetele artiklitele ja kuupäevadele. 

Roskomnadzor nõudis BBC-lt dokumente ka selleks, et kindlaks teha, kas Briti ringhäälingu venekeelne teenistus täidab Vene meedia välisomandust piiravat seadust.

Ofcom teatas detsembris, et Vene uudistekanal RT rikkus Salisbury närvimürgirünnaku kajastamisel mitut erapooletuse reeglit ja trahvis seda 250 000 naela või 5 protsendiga ringhäälinguettevõtte tulust, sõltuvalt sellest, kumb summa on suurem. 

"Ofcom leidis, et RT uudistekanal rikkus mitut ringhäälingureeglit, kui ei suutnud kuuenädalasel perioodil seitsmes uudises ja uudisteprogrammis jääda erapooletuks," ütles Ofcom.

Ofcomi uurimine puudutas vahemikus 17. märts kuni 26. aprill eetrisse lastud uudiseid endise Vene topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamise kohta Salisburys, samuti Süüria sõja kohta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: