Igor Gräzin jääb riigikogu valimistest kõrvale

Igor Gräzin
Igor Gräzin Autor/allikas: Sander Koit/ERR

"Ei, ma ei kandideeri," kummutas nädal tagasi Reformierakonnast lahkunud Euroopa Parlamendi saadik Igor Gräzin lõplikult võimaluse nagu võiks ta osaleda Keskerakonna nimekirjas riigikogu valimistel 3. märtsil.

"Mis saab minu jaoks Euroopa Parlamendi valimistest [maikuu lõpus], see selgub hiljem," jättis Gräzin, Eesti üks veteranpoliitikuid, poliitikaukse irvakile.

Pärast seda, kui Reformierakonna asutajaliikmete hulka kuulunud Gräzin lahkus senisest koduparteist, tõusid tema kohale oletused võimalikust liitumisest Keskerakonnaga ning kandideerimisest nii riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi valimistel. Neid ei kummutanud ka keskpartei otsustajad, andes vihjamisi mõista enda ettevaatlikust huvist Gräzini kasutamiseks.

Nii ütles Keskerakonna valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik ERR-ile, et "seda, kas Igor Gräzin võiks Keskerakonna nimekirjas kunagi kandideerida, kindlasti välistada ei saa". Kiik ei välistanud euroskeptikuna tuntud Gräzini kandideerimist just Euroopa Parlamendi valimistel, kus Keskerakond loodab saada kaks või isegi kolm saadikukohta. Eestist valitakse maikuus Euroopa Parlamenti üldse seitse saadikut.

24 aastat Reformierakonda kuulunud Gräzin põhjendas enda lahkumist Reformierakonnast sõnadega "mitte mina ei lahkunud erakonnast, vaid erakond lahkus minust": "Kodanike riigi asemel oleme ehitanud riigiaparaadi, kes hoolib paberitest rohkem kui inimestest. Vaba majanduse asemel on enam kui kümme aastat ehitatud riigikapitalismi. Erakonna algsed liberaalsed väärtused on kustunud ja minu püüded erakonda nende juurde tagasi kutsuda on osutunud tulutuks."

Toimetaja: Toomas Sildam

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: