Ajakirjanik: suuri üllatusi valimisnimekirjades ei ole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Suuri üllatusi seni selgunud valimisnimekirjades ei ole, ütles Postimehe toimetaja Urmas Jaagant "Ringvaates".

"Kuna valimised on sellised, kus tõesti käib päriselt esikohavõitlus, siis pannakse kõik oma tugevamad kaardid kohe mängu. Selles mõttes suuri üllatusi ei ole," rääkis ta, lisades, et üllatav võib tunduda mõne uue tulija kõrge positsioon üldnimekirjas.

Ta tõi näiteks Kristina Šmigun-Vähi. "Üldnimekirjas nii kõrge koht sisuliselt tähendab riigikogu liikme kohta. Kuna Kristina Šmigun-Vähi on ka ise öelnud, et ka Keskerakond oli talle pakkumise teinud, ta pidi valima, siis võib ju eeldada, et eks see pakkumise sisu, mille kasuks ta otsustas, oli lubadus saada kindlasti riigikokku," selgitas Jaagant.

Esmapilgul võib tema sõnul tunduda üllatav ka näiteks Taavi Rõivase ja Siim Kallase paigutumine üldnimekirja lõppu. "Aga see on ka jällegi osa sellest nimekirjade kokkupanemise puslemängust, et nemad nüüd peavad kindlasti ise võtma täisisikumandaadi, et saada riigikogu koht. Tõenäoliselt nad seda ka teevad ja kuna neil ei ole vaja kompensatsioonimandaadi kohta, siis ei pea neid ka üldnimekirjas kõrgele positsioonile panema," selgitas ajakirjanik. Lisaks on Rõivase siht hoopis Euroopa Parlament.

EKRE nimekirjast tõi Jaagant välja Urmas Espenbergi panemise Põhja-Tallinna esinumbriks. "Üllatav on see sellepärast, et laiem avalikkus temast võib-olla nii palju ei tea, aga tegelikult on ta EKRE fraktsioonis üks väga oluline tegelane - väidetavalt, kelle kabinetis tuli kustub viimasena ehk ta teeb väga palju taustatööd EKRE jaoks ja on paljuski ka selle taga, kuidas nende kampaaniad jooksevad ja kuidas nende loosungid välja näevad ja portaalid sisuga täidetud saavad. Nii et tema on saanud sellise kõrge koha," rääkis ta

Jaaganti sõnul on Harju- ja Raplamaa alati kõige tulisemad piirkonnad valimistel, sest see on traditsiooniline esinumbrite piirkond. "Ainus, kes seal ei kandideeri on sotside esimees Jevgeni Ossinovski. /.../ Väga huvitav saab olema Pärnumaa, kus on ju Indrek Tarand, Kadri Simson, Mart Helme. Ja Tallinnas kesklinn ja Lasnamäe, kus kandideerivad näiteks Siim Kallas, Mihhail Kõlvart," loetles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: